stavebky.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Aktuálně na stavebky.cz

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: úvěr ze stavebního spoření cmss
PříspěvekNapsal: ned 16. črc 2017 18:02:49 
Dobrý den mám SS od lišky už 6 rokem,cílová částka 200 000,naspořeno cca 72 000,hodnotící číslo 45,84.
S manželkou by jsme si chtěli vzít úvěr ze stavebka 800 000.
Zajímá mě,dosáhnu na řádný úvěr? (za předpokladu že SS bude trvat ještě třičtvrtě roku,můžu dát mimořádné splátky a dosáhnu HČ 64)
Díky.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 16. črc 2017 20:02:42 

Dobrý den,
řádný úvěr, tedy úvěr ze stavebního spoření, je možno získat ve výši rozdílu mezi cílovou částkou a naspořenou částkou. Pro získání tohoto úvěru je nutno splnit podmínky pro přidělení cílové částky, především

• dosáhnout předepsaného hodnotícího čísla (u ČMSS je to 64)
  • naspořit předepsanou částku (záleží na tarifu, obvykle je to kolem 40 %)

Z toho plyne, že pokud byste chtěl úvěr ze stavebního spoření ve výši 800 tis. Kč, znamenalo by to především nutnost zvýšit cílovou částku na cca 1334 tis. Kč. Pro přidělení by pak bylo nutno naspořit 40 % z této cílové částky, tedy 534 tis. Kč. Zvýšením cílové částky však by došlo k poklesu hodnotícího čísla na cca 6,9, takže dosažení předepsané hodnoty 64 by si vyžádalo delší čas než třičtvrtě roku. Pro přesnější výpočet by bylo potřeba znát mnoho podrobností, kalkulaci vám jistě provede váš finanční poradce, který bude mít k dispozici potřebné údaje o vaší smlouvě.

V zásadě máte následující možnosti:

Nechte si vaším finančním poradcem spočítat, za jak dlouho by bylo možno získat úvěr ze stavebního spoření na vaší smlouvě s cílovou částkou 200 tis. Kč a za jakých podmínek. Zbývající částku by pak bylo nutno financovat jiným úvěrem, například překlenovacím úvěrem na novou smlouvu o stavebním spoření nebo hypotékou.

Další možností je zvýšit cílovou částku podle potřeby a použít překlenovací úvěr.

Poslední možností je pro financování použít jiný úvěr (hypotéku nebo překlenovací úvěr na novou smlouvu o stavebním spoření), stávající smlouvu ukončit a naspořenou částku použít jako vlastní zdroje pro financování (a snížit tak výši úvěru).

Obecně však nelze říci,která z těchto variant bude výhodnější. Záleží na konkrétních podmínkách.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 26. črc 2017 11:53:43 

Fany píše:
Dobrý den mám SS od lišky už 6 rokem,cílová částka 200 000,naspořeno cca 72 000,hodnotící číslo 45,84.
S manželkou by jsme si chtěli vzít úvěr ze stavebka 800 000.
Zajímá mě,dosáhnu na řádný úvěr? (za předpokladu že SS bude trvat ještě třičtvrtě roku,můžu dát mimořádné splátky a dosáhnu HČ 64)
Díky.

Zdravíčko, Fany, pokud byste měl zájem o nabídky jiných bank, napište mi email na ******@gmail.com a nějak se domluvíme. ;)

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]