stavebky.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Aktuálně na stavebky.cz

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zvýšení poplatků u Lišky
PříspěvekNapsal: stř 08. bře 2017 17:39:41 
:evil:
Dostal jsem od Lišky výpis. Úplně na konci bylo uvedeno, že se jim zvyšují náklady a od 1.4.2017 zvyšuje poplatek na 360Kč !!!!!!.
Doposud jsem platil 330 Kč. Navýšení 30 Kč je nárůst o 9%. Je to možné, když mám ve smlouvě uvedeno, že se meziročně může poplatek zvednout maximálně jen o 5 %?
Přitom mi žádnou službu navíc za toto navýšení nenabídli, od uzavření se nic nezlešilo ani nezměnilo.
Chci si stěžovat, ale nevím, jakou mám šanci na úspěch.

A na úvěru to samé. Co když s tím nesouhlasím, aby se poplatek zvýšil. Ve smlouvě o úvěru jsem nepodepsal, že se poplatek může zvyšovat. Vždyť tím mění moje RPSN a celkem zaplacenou částku svévolně. Nevíte, jakou mám šanci u finančního arbitra?

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zvýšení poplatků u Lišky
PříspěvekNapsal: čtv 09. bře 2017 11:17:22 

Dobrý den,
pokud máte skutečně ve smlouvě uvedeno, že se "meziročně může poplatek zvednout maximálně jen o 5 %", pak máte nepochybně u finančního arbitra vysokou šanci na úspěch. Nejprve však výši poplatku reklamujte, protože návrh na řízení u finančního arbitra musí obsahovat doklad o tom, že instituce byla neúspěšně vyzvána k nápravě.

Je však třeba upozornit na skutečnost, že od roku 2006 má ČMSS ve svých Všeobecných obchodních podmínkách ujednání, podle kterého může požadovat poplatek za vedení účtu který "odpovídá každoročnímu zvýšení této úhrady až o 4 % od roku 2006. Pro rok 2006 byla výše úhrady stanovena na 290 Kc.". Z toho lze vypočítat, že roční poplatek pro rok 2017 nesmí podle smlouvy překročit 447 Kč. Pokud tedy máte smlouvu uzavřenou v březnu 2006 nebo později, s nejvyšší pravděpodobností se na vás vztahuje výše uvedené ujednání, podle kterého má ČMSS právo poplatky zvýšit.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 30. bře 2017 8:38:51 
Smluvní ujednání by mělo být nadřazeno všeobecným podmínkám, ne?

Pokud by tomu tak nebylo, bylo by možné smlouvu prohlásit za neplatnou (zmatečnou) a následně od ní odstoupit.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 30. bře 2017 18:50:59 

Kdokoliv píše:
Smluvní ujednání by mělo být nadřazeno všeobecným podmínkám, ne?

Pokud by tomu tak nebylo, bylo by možné smlouvu prohlásit za neplatnou (zmatečnou) a následně od ní odstoupit.

Všeobecné obchodní podmínky jsou součástí smlouvy o stavební spoření, nařizuje to i zákon o stavebním spoření. Není proto zřejmé, kam vaše poznámka míří.

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]