Zvýšení úrokové sazby

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zvýšení úrokové sazby

Re: Zvýšení úrokové sazby

od stavebky.cz » stř 12. úno 2020 10:31:23

Dobrý den,

úrokové sazby je obtížné předvídat. Není však příliš pravděpodobné, že by v dohledné době začaly stavební spořitelny zvyšovat úrokové sazby z vkladů. Se započtením státní podpory je zhodnocení vkladů na účtu stavebního spoření stále podstatně vyšší než na spořicích účtech (viz srovnání stavebního spoření). Stavební spořitelny by byly nuceny zvýšit úrokové sazby, pokud by se úročení spořicích účtů zvýšilo natolik, že by začaly stavebnímu spoření konkurovat, a to zatím nenastává. Naopak, RSTS nedávno snížila úročení vkladů pro mladé z 1,5 na 1,3 % (snížení nastalo před rozhodnutím ČNB).

Nelze však vyloučit mírné navýšení u spořitelen, které úročí vklady 1 %, aby mohly konkurovat těm, které úročí vklady 1,2 %.

Zvýšení úrokové sazby

od Pepanek » stř 12. úno 2020 9:49:33

Dobrý den,

nedávno CNB zvýšila základní úrokovou sazbu. Většina bank začala zvedat úrokové sazby na spořících účtech. Myslíte si, že se dá očekávat, že obdobně zareagují i stavební spořitelny a se založením stavebka ještě chvilku počkat?

Děkuji za Váš názor :-)

Nahoru