Vázací lhůta

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vázací lhůta

Re: Vázací lhůta

od Návštěvník » úte 12. lis 2019 16:05:51

Když máte tolik naspořeno, tak možná máte taky spolněné podmínky pro úvěr ze stavebního spoření(?)

Jestli ano, tak si prostě vezmete úvěr na symbolickou částku a ten pak obratem splatíte a hotovo. :D

Re: Vázací lhůta

od pepe » stř 06. lis 2019 17:45:03

Prostě dřív než za 6 let se to skončít nedá, jinak přijdete o podporu

Re: Vázací lhůta

od stavebky.cz » pon 27. lis 2017 9:35:44

Dobrý den,
podmínky pro získání státní podpory jsou dány zákonem o stavebním spoření, podstatný je § 12. Pokud si nebudete brát úvěr, je pro získání státní podpory nutné dodržet šestiletou vázací lhůtu a s výpovědí počkat, až tato lhůta uplyne. V případě, že byste chtěl spoření ukončit dříve, je jedinou cestou k získání státní podpory čerpání úvěru. Podmínkám pro získání státní podpory je věnován také speciální článek v encyklopedii na stavebkách.cz.

Rozhodně nelze doporučit, abyste naspořil celou cílovou částku, nebo dokonce více. Stavební spořitelny mají ve svých všeobecných obchodních podmínkách ustanovení, jak mohou postupovat v případě, že je na účtu stavebního spoření naspořeno více, než je cílová částka. Jednou z možností je ukončení smlouvy o stavebním spoření. Pokud by k takovému ukončení smlouvy došlo dříve, než uplyne šestiletá vázací lhůta, ztratil byste na státní podporu nárok. Blíže viz téma přespoření ve všeobecných obchodních podmínkách stavebních spořitelen.

Vázací lhůta

od Kv3t4k » ned 26. lis 2017 19:44:24

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně stavebního spoření. Pokud mám nastavenou cílovou částku na 200 000 Kč a tuto částku bych naspořil dříve než mně končí vázací lhůta, tak jestli by bylo možné peníze vybrat bez ztráty státní podpory, nebo bych prostě musel počkat než uplyne vázací lhůta. Děkuji

Nahoru