Účelové doklady

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Účelové doklady

Re: Účelové doklady

od Vladka21 » stř 12. zář 2018 12:56:23

Moc děkuji za odpověď a objasnění situace :-) Hezký den

Re: Účelové doklady

od stavebky.cz » stř 12. zář 2018 10:13:19

Dobrý den,
doklad o zápisu na katastr nemovitostí a kolaudační rozhodnutí obvykle banky požadují u úvěrů zajištěných zástavním právem k nemovitosti. Úvěry tohoto typu mívají nižší úrokovou sazbu, protože pokud dlužník úvěr nesplácí, může být zastavená nemovitost prodána dluh může být splacen z výnosu z prodeje. Proto banka (stavební spořitelna) potřebuje mít jistotu, že zastavená nemovitost existuje a je na ní zaknihováno zástavní právo.

Podobné povinnosti (povinnost klienta doložit výpis z katastru či kolaudační rozhodnutí) bývají obvykle sjednávány ve smlouvě o úvěru. Pokud tam takové ustanovení nenajdete, vzneste dotaz přímo na stavební spořitelnu, na jakém základě jsou tyto dokumenty požadovány.

Účelové doklady

od Vladka21 » úte 11. zář 2018 22:34:48

Dobrý den,
máme překlenovací úvěr u čmss. Doložili jsme účelové doklady a to ještě o 400 tisíc více než je potřeba. Čmss po nás ale k ukončení čerpání chce ještě doložení vkladu na katastr nebo kolaudační rozhodnutí. Má na to právo? Nestačí doložení faktur, že prostředky jsou použity ke stavbě RD? Z důvodu velké nespokojenosti s čmss chceme odejít. Příjde nám, že si vymýšlí nejrůznější důvody a překážky ke stížení našeho odchodu od nich. Děkuji za případné rady a zkušenosti!

Nahoru

cron