Neplacení stavebního spoření

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Neplacení stavebního spoření

Re: Neplacení stavebního spoření

od klobouk dolů » ned 10. úno 2019 21:47:54

Ano, toto jsem řešil před pár dny také. V akci bez poplatku jsem si loni založil smlouvu, ale nakonec šly peníze do oprav nemovitosti. Takže na vklad na konci roku nezbylo.
A tak jsem se vydal do Buřinky, abych zjistil, jak v takovém případě nespoření postupovat.
Řekli mi, že smlouva je na 6 let, a poplatek jistě umořím při dalším spoření. Ale že poplatek se nijak zrušit nedá. Při osobních návštěvách finančních domů mívám obvykle větší úspěch, nicméně spořka se zdá být pevná v kramflecích. A já zase nemám rád, když mě někdo drží pod krkem.
Tak jsem hezky poděkoval (opravdu s chladnou hlavou, žádná eskalace), smlouvu na místě zrušil a doplatil na pokladně poplatek za první rok vedení účtu.

Upřímně, spoléhat na to, že poplatek spořitelny "obvykle nevymáhají", to je trochu riskantní. Víte jako končí bagatelní dluhy. A takový problém nikdo nechce. Vyhodil jsem tři stovky a mám klid. Vydělám je za půl hodiny zpět.

BTW: na přepážce na mne koukala z letáku nabídka - fixace úroku hypotéky na 20 let. Tak to je mazec. Vzhledem k tomu, že dlouhodobé peníze jsou na trhu drasticky levnější, než krátkodobé, dal bych si na takovou smlouvu velkého majzla.

Re: Neplacení stavebního spoření

od stavebky.cz » pon 28. led 2019 9:32:40

Dobrý den,

některé stavební spořitelny umožňují odstoupení od smlouvy ve lhůtě do 30 dnů od jejího uzavření (viz přehled všeobecných obchodních podmínek stavebních spořitelen). Tato možnost by byla pro vás nejvýhodnější, protože obdržela zpět peníze, které jste na účet zaslala. Rozhodující jsou však obchodní podmínky konkrétní stavební spořitelny a také termín, kdy jste uzavřela smlouvu o stavebním spoření.

Pokud nemůžete od smlouvy odstoupit, je obvyklá praxe stavebních spořitelen taková, že po nějakém čase vás vybídnou k tomu, abyste pokračovala ve spoření. Když tak neučiníte, stavební spořitelna smlouvu po určité době zruší. Dlužné částky, které vznikly neuhrazením poplatků ve fázi spoření, stavební spořitelny obvykle nevymáhají.

Neplacení stavebního spoření

od misap » ned 27. led 2019 16:56:08

Dobrý den,

byla jsem přemluvena fin. poradkyní k založení stavebního spoření, bohužel teď vůbec nemám v plánu si nic spořit a už na svém účtu vidím zůstatek -720Kč. Dojde tím pádem k zrušení smlouvy spořitelnou? a bude po mě spořitelna tento poplatek vymáhat?

Děkuji předem za odpověď

Nahoru