Modrá pyramida - výpověď

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Franta
Příspěvky: 1
Registrován: pon 14. bře 2016 16:41:37

Modrá pyramida - výpověď

Příspěvek od Franta » pon 14. bře 2016 17:04:38

Mám na děti uzavřené stavební spoření od roku 2002. V roce 2005 jsem zvedl cílovou částku na 300 000,-Kč s cílem , že jim budu pomalu spořit na jejich potřebu v dospělosti původně 400Kč měsíčně nyní 600kč měsíčně. Dnes jsem obdržel dopis od stavební spořitelny Modrá pyramida, ve kterém uvádí, že mají nedoplatek několik tisíc Kč s odkazem na článek smlouvy která uvádí, že se zavazuji platit minimální částku 5 promile z cílové částky( tj.1500Kč). Pokud chci pokračovat ve spoření musím uhradit nedoplatek a současně navýšit měsíční splátku jinak bude smlouva ukončena z jejich strany. Je tu evidentní snaha ukončovat staré smlouvy. Doposud to stavební spořitelně nevadilo, že mám nízké spoření. Mám nějakou možnost se bránit?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrá pyramida - výpověď

Příspěvek od stavebky.cz » pon 14. bře 2016 21:57:32

Bohužel, Všeobecné obchodní podmínky jsou v tomto ohledu jednoznačné. Klient se zavazuje měsíčně spořit sjednanou částku a stavební spořitelna má právo (nikoli povinnost) smlouvu vypovědět, pokud klient tento závazek (ani po upozornění) neplní. Je tedy zcela na rozhodnutí stavební spořitelny zda své právo smlouvu vypovědět uplatní, případně kdy tak učiní.

anonym

Re: Modrá pyramida - výpověď

Příspěvek od anonym » úte 05. dub 2016 15:07:48

Dobrý den, obdržela jsem to samé před týdnem. Zřejmě mají nějaký dobrý důvod, proč chtějí ty naše smlouvy vypovědět? Moje smlouva je z roku 2003, jsou to tedy( Vaše i moje) staré smlouvy. Musí tam být něco, co nás zvýhodňuje a pro Modrou pyramidu je to nevýhodné, proto nás tlačí k tomu ukončení.

Anonym

Re: Modrá pyramida - výpověď

Příspěvek od Anonym » stř 06. dub 2016 16:00:03

Dobrý den,

v současné době, kdy jsou úroky na stavebním spoření nízké a také levné úvěry, jsou některé stavební spořitelny nuceni tak to postupovat, aby se "zbavili" těch to výhodných smluv na kterých většinou bývá úrok 2% a výše, jinak by to pro ně bylo likvidační. U některých smluv nastane změna úrokové sazby na 0,5% +- kde to máte u Raifky vám to hned po vázací době sníží na 0,1% a smluv u kterých nemůžou udělat toto snížení se snaží jít na lidi dospořováním 0,5% měsíčně.

Odpovědět