Snížení úroků Wuestenrot

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Zralok

Snížení úroků Wuestenrot

Příspěvek od Zralok » stř 06. črc 2016 21:49:16

Dobrý den,
na syna mám uzavřené stavebko Wuestenrot z prosince 2004. Letos přišel dopis kde píší o přidělení cílové částky a pokud nevyužijeme úvěr tak hrozí, že mohou snížit úrok (nyní je 2,5%) - na kolik zatím nepíšou. Jednak se chci zeptat jestli Wuestenrot už někomu úrok snížil a potom mne zajímá - mám stavebko uzavřené na formuláři a s VOP z roku 2003 (asi chybou obchoďáka), kde spořitelna ještě možnost jednostranné změny úroků nepsala. Na VOP pro prosinec 2004 (podle jejich webovek) však tato možnost je, ale za podmínky, že podrobnosti jsou vypsány ve smlouvě. Já to ve smlouvě popsáno nemám (vzhledem k tomu že je to formulář z roku 2003) můžu se případnému návrhu nižšího úroku bránit a ohánět se smlouvou a VOP které jsem dostal při podpisu?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení úroků Wuestenrot

Příspěvek od stavebky.cz » čtv 07. črc 2016 9:59:17

Dobrý den,
ano, stavební spořitelny včetně Wüstenrotu dnes snižují úrokové sazby u stávajících smluv. Pro tento krok kusí být splněny tři podmínky (viz speciální článek o úrokových sazbách ve stavebním spoření):
  • smlouva běží alespoň 6 let
  • vznikl nárok na přidělení cílové částky a
  • možnost změny úrokové sazby je sjednána ve smlouvě.
Poslední bod je obvykle sjednán ve Všeobecných obchodních podmínkách, které jsou součástí smlouvy o stavebním spoření. Pokud ve vaší smlouvě není sjednána možnost změny úrokové sazby, pak nejsou naplněny všechny podmínky předepsané zákonem a stavební spořitelny nemá právo úrokovou sazbu změnit.

Doporučuji zkontrolovat, zda ve vašem případě nedošlo v průběhu spoření ke změně smlouvy (to se často stává například při zvyšování cílové částky). Pokud vaše smlouva skutečně neobsahuje ujednání o změně úrokové sazby, můžete tuto skutečnost reklamovat. Pokud vám Wüstenrot nevyhoví, můžete se obrátit na finančního arbitra.

Odpovědět