Buřinka

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
p.poles
Příspěvky: 52
Registrován: stř 29. říj 2014 11:25:28

Buřinka

Příspěvek od p.poles » úte 26. črc 2016 22:29:16

Je tu někdo, kdo má sjednané spoření u buřinky? Sjednal jsem cč na 800 tis. (zatím bez úvěru), což je potenciálně nejvyšší úvěr bez zajištění, ale vůbec jsem nepochopil, kolik mám spořit, ve smlouvě ani zmínka :-) Obvykle bývá povinná úložka vyjádřená v % vůči cč.

p.poles
Příspěvky: 52
Registrován: stř 29. říj 2014 11:25:28

Re: Buřinka

Příspěvek od p.poles » stř 03. srp 2016 0:36:07

Tak mi zpřístupnili internetbanking přes ČS servis24 a zde se uvádí měsíční vklad 4000 Kč, čili 1 % z cílové částky. Co mě ale překvapilo, že je zde uvedeno jako předpokládané datum vzniku nároku na stavební úvěr 31.3.2022, žil jsem na základě četby článků o buřince, že k překlopení by mělo dojít už po dvou letech. Může to samozřejmě souviset i s tím, že smlouva je nová a postupným spořením se bude toto datum měnit blíže ke "2 letům", uvidíme.

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Buřinka

Příspěvek od stavebky.cz » stř 03. srp 2016 10:31:56

Přidělení po dvou letech platí pouze pro Úvěr/Hypoúvěr od Buřinky. Jinak je uplatňován standardní postup - viz http://www.stavebky.cz/prehled-tarifu-p ... eni-uveru/

Sudoku

Re: Buřinka

Příspěvek od Sudoku » čtv 18. srp 2016 13:44:23

Buřinka rozděluje hned na začátku, jestli chcete spořit nebo potřebujete čerpat úvěr.
Jestli potřebujete úvěr, měl jste si vzít Úvěr od Buřinky, kde je bez zajištění až 800 000 Kč a k překlopení na řádný úvěr dojde už po 2 letech. Neplatíte tak zbytečně úroky z překlenovacího úvěru, jako u jiných stavebek, kde platíte z celé cílovky.
Pokud jste chtěl jen spořit, tak u Buřinky nemají povinnou úložku (ta je jen, když si vezmete úvěr). Úložka je doporučená, je 0,5 % z cílové částky a s ní získáte řádný úvěr po 6 letech spoření. To máte asi teď sjednáno. Pokud budete chtít úvěr dřív, vemte si překlenovací úvěr TREND k tomuto stavebku. Na řádný úvěr takhle vysoký byste musel spořit daleko víc.

p.poles
Příspěvky: 52
Registrován: stř 29. říj 2014 11:25:28

Re: Buřinka

Příspěvek od p.poles » úte 04. říj 2016 13:25:58

A kruci, to jsem se asi zase jednou nechal nachytat. Ano, chtěl jsem úvěr, ne sice ihned, ale asi tak po půlroce. Tak jsem to i pracovníkovi podal, že v horizontu půlroku budu chtít na smlouvu navázat úvěr.

Docela jsem překvapený, že mi od ČS nepřišla žádná akceptace poštou (nebo aspoň emailem - to taky nic nepřišlo). Jenom jsem od pracovníka dostal propsaný formulář (přeložená A3) nazvaný "Smlouva o stavebním spoření", který je na informace trochu skoupý.

Ostatní SS po uzavření smlouvy posílají ještě poštou akceptaci, nebo nějaký úvodní dopis. Docela podivné chování ze strany ČS.

Odpovědět