Co se stavebkem po 6 letech?

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Maty

Co se stavebkem po 6 letech?

Příspěvek od Maty » čtv 09. led 2020 20:08:25

Mám stavební spoření a letos už to bude těch 6 let. Musím někde žádat o skončení, nebo to proběhne automaticky?

Michal

Re: Co se stavebkem po 6 letech?

Příspěvek od Michal » pát 10. led 2020 0:06:57

Smlouva o stavebním spoření se uzavírá na dobu neurčitou, 6 let je pouze minimální doba nutná pro přiznání státní podpory. Vždy je tedy třeba váš pokyn k ukončení. Pokud podáte výpově´ď, běžná výpovědní doba jsou 3 měsíce, počítáno od začátku dalšího měsíce po doručení výpovědi. Výpověď můžete však podat ještě před dovršením 6 let smlouvy tak, aby výpovědní lhůta skočila těsně po výročí 6 let smlouvy a vy jste měl své peníze co nejdříve je to možné.

Návštěvník

Re: Co se stavebkem po 6 letech?

Příspěvek od Návštěvník » pát 09. říj 2020 15:13:06

Michal píše:
pát 10. led 2020 0:06:57
Smlouva o stavebním spoření se uzavírá na dobu neurčitou, 6 let je pouze minimální doba nutná pro přiznání státní podpory. Vždy je tedy třeba váš pokyn k ukončení. Pokud podáte výpově´ď, běžná výpovědní doba jsou 3 měsíce, počítáno od začátku dalšího měsíce po doručení výpovědi. Výpověď můžete však podat ještě před dovršením 6 let smlouvy tak, aby výpovědní lhůta skočila těsně po výročí 6 let smlouvy a vy jste měl své peníze co nejdříve je to možné.
Když mi stavebko končí v řijnu a podám výpoveď v řijnu tak na konci ledna bude smlouva ukončena a peníze poslané na můj účet - ale jak je to se státním příspěvkem za ten poslední rok smlouvy? pokud vím tak státní příspěvek se připisuje až nasledující rok někdy v dubnu a já mám smlouvu ukončenou už ke konci ledna tak kam se mi připíše ten státní přispěvek za poslední rok???

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stavebkem po 6 letech?

Příspěvek od stavebky.cz » ned 11. říj 2020 14:36:40

Dobrý den,
ve formuláři výpovědi smlouvy o stavebním spoření je nutno uvést, na jaký účet mají být poslány peníze se smlouvy o stavebním spoření i tato poslední státní podpora. Ve vašem případě to budou pravděpodobně dokonce dvě statní podpory. Pokud bude smlouva ukončena 31. ledna 2021, pak
  • v dubnu 2021 obdržíte státní podporu za rok 2020 a
  • v dubnu 2022 obdržíte státní podporu za rok 2021
I když běží výpovědní lhůta, můžete na svou smlouvu dále posílat peníze. Takže pokud ještě v lednu 2021 pošlete na účet 20 000 Kč (plus poplatky) získáte z těchto vkladů státní podporu za rok 2021, která vám bude vyplacena v roce 2022.

Viz též článek o připisování státní podpory v Encyklopedii stavebního spoření.

Odpovědět