splacení překlenovacího úvěru

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
vladlop
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10. led 2020 12:06:10

splacení překlenovacího úvěru

Příspěvek od vladlop » pát 10. led 2020 12:10:52

Dobrý den,
prosím o radu. Mám od srpna 2016 u ČMSS překlenovací úvěr na 430tisíc, spořil jsem více a hlavně ke konci roku 2019 jsem tam poslal dost peněz, takže mi nyní zbývá splatit 30tisíc, ale hodnotící číslo mám stále velice malé a těch 30tisíc mám nyní k dispozici a rád bych tím úvěr doplatil.
Lze překlenovací úvěr splatit jinak, než čekat až mi přiřadí řádný úvěr? Jaké budou sankce zhruba?

Poradce po telefonu dost mlží a chtěl bych jít na schůzku už trochu informovaný, abych se nenechal opít rohlíkem.

Díky moc za rady.

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 423
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: splacení překlenovacího úvěru

Příspěvek od stavebky.cz » pát 10. led 2020 14:30:02

Dobrý den,

ČMSS bohužel nezveřejňuje podmínky pro předčasné splacení úvěru. Poplatky a náhrady s tím spojené stanovuje individuálně.

Obecně platí, že ve výhodnější pozici jsou dlužníci, jejichž úvěr se řídí novelou zákona o spotřebitelském úvěru. Tato novela dává dlužníkům mnoho možností, jak předčasně splatit úvěr.

Pokud jste uzavřel úvěrovou smlouvu v srpnu 2016, pak pravděpodobně váš úvěr pod tuto novelu nespadá. Novela by se vás týkala pouze v případě, že u vás došlo po 1. prosinci 2016 ke změně fixace úrokové sazby (viz též zmíněný článek).

Pokud váš úvěr nespadá pod novelu zákona o spotřebitelském úvěru, pak nezbývá, než akceptovat podmínky ČMSS k předčasnému splacení úvěru, nebo pokračovat v tom, co jste již započal - tedy intenzivně spořit na souvisejícím účtu stavebního spoření. V případě ČMSS platí, že když naspoříte více, než je požadováno, roste vaše hodnotící číslo rychleji. Přesný výpočet vám může provést finanční poradce na základě konkrétních čísel.

Pokud máte pochybnosti o způsobilosti vašeho finančního poradce a jste z Prahy, neuděláte chybu, když zajdete přímo na centrálu ČMSS v Praze.

Odpovědět