minimální měsíční vklad

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Toms
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28. led 2020 21:44:13

minimální měsíční vklad

Příspěvek od Toms » úte 08. pro 2020 0:09:40

Dobrý den,
na smlouvě o stavebním spoření je mimo jiné parametry předepsaný minimální měsíční vklad 0,3% z cílové částky.
Chtěl bych se proto zeptat co by se v případně nesplnění tohoto parametru stalo a také jestli se do tohoto minimálního vkladu počítá statní podpora a úroky z minulého roku.
Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 339
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: minimální měsíční vklad

Příspěvek od stavebky.cz » úte 08. pro 2020 10:48:16

Dobrý den,
důsledky neplnění povinnosti sjednaného měsíčního vkladu závisí na obsahu konkrétní smlouvy o stavební spoření. Obvykle jsou ve Všeobecných obchodních podmínkách ustanovení, která to upravují. Zpravidla jde o porušení smlouvy které může (ale nemusí) být důvodem k ukončení smlouvy. Každá spořitelna má tyto podmínky odlišné.

Obecně platí, že stavební spořitelny jsou při nedodržení sjednané měsíční úložky poměrně benevolentní, Není obvyklé, aby spořitelna ukončila klientovi smlouvu bez předchozího upozornění, aniž by mu dala možnost chybějící vklady doplnit. Každá benevolence má však své hranice a rozhodně nelze doporučit uzavírat smlouvu s tím, že některé ustanovení smlouvy (pravidelné spoření) nebude dodržováno. U některých tarifů je dodržení pravidelného spoření nutnou podmínkou pro získání úrokového bonusu (momentálně se to týká Českomoravské stavební spořitelny a Modré pyramidy).

Státní podpora a úroky se za vklad v tomto smyslu obvykle nepovažují.

Odpovědět