MONETA nebo Buřinka

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
ing

MONETA nebo Buřinka

Příspěvek od ing » úte 07. čer 2022 16:42:33

Zajímalo by mne, jak je možné že ve vaší tabulce vychází stavebko od Buřinky lépe než MONETA.
Úrokové sazba - stejné 2,05 %
bonusy - stejné (MONETA má smlouvu zdarma a bonus 2000, Buřinka má vstupní po platek 500 ale bonus 2500 takže se to vyrovná)
poplatky - Buřinka má 325 ročně což je fakticky o korunu víc než MONETA (27x12=324).
Přesto vychází Buřinka lépe. Není to divné???

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: MONETA nebo Buřinka

Příspěvek od stavebky.cz » stř 08. čer 2022 10:35:02

Dobrý den,
rozdíl mezi těmito nabídkami je skutečně minimální, viz též komentář v článku https://www.stavebky.cz/stavebni-sporit ... -vyjimkou/
  • Úrokové sazby a bonus jsou totožné, pokud zohledníme poplatek za uzavření smlouvy (u Buřinky 500 Kč).
  • Poplatek za vedení účtu je u Buřinky vyšší o 1 Kč za rok.
  • MONETA si však účtuje také poplatek za roční výpis z účtu. Ve srovnávači se předpokládá elektronický výpis z účtu který je zdarma, ale poslední výpis z účtu je zasílán vždy poštou a stojí 50 Kč.
Právě tato poslední padesátikoruna tvoří hlavní část rozdílu, který je nakonec ve prospěch Buřinky.

Další drobné rozdíly vznikají díky odlišnému účtování poplatků (Buřinka si účtuje poplatky ročně, MONETA měsíčně) . Rozdílné je také účtování bonusu (2000 resp. 2500 Kč), protože MONETA jej účtuje až v říjnu, zatímco Buřinka měsíc po uzavření smlouvy.

Pepan

Re: MONETA nebo Buřinka

Příspěvek od Pepan » úte 14. čer 2022 16:52:03

Nooo... těch pár korun rozdílu mi nestojí za to jezdit půl hodiny na pobočku když mám Monetu u nosu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět