Buřinka - úvěr

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Ondy

Buřinka - úvěr

Příspěvek od Ondy » úte 15. lis 2022 21:28:40

Teď jsem si přečetl řlánek o úvěru od Buřinky - zajímavá sazba 4.5% když hypotéky jsou na 7%!!!
Ale jak mám rozumět té nenápadné větičce na konci: "Hodnotící číslo (bodové hodnocení smlouvy) Buřinka momentálně nepoužívá (předepsaný limit je nula). To je také největší riziko tohoto tarifu. Hodnotící číslo může Buřinka kdykoli změnit. "

Takže si naplánuji stavebko a úvěr a za dva roky mi spořka napaří hodnotící číslo 1000 a já úvěr nedostanu?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Buřinka - úvěr

Příspěvek od stavebky.cz » stř 16. lis 2022 9:05:21

Dobrý den,

zřejmě píšete o tomto článku: https://www.stavebky.cz/jak-vypada-uver ... u-burinky/

Ve všeobecných obchodních podmínkách Buřinky je uvedeno toto:
Úvěr ze stavebního spoření Vám můžeme poskytnout, pokud splníte současně všechny následující podmínky:

a) od uzavření Vaší smlouvy o stavebním spoření uplynula doba uvedená ve Sdělení stavební spořitelny;

b) ke dni hodnocení dosáhl stav Vašeho účtu minimální hodnotu vyjádřenou v procentech cílové částky; tato
hodnota je uvedena ve Sdělení stavební spořitelny;

c) ke dni hodnocení dosáhlo bodové hodnocení Vaší smlouvy o stavebním spoření výše, kterou jsme stanovili ve
Sdělení stavební spořitelny
.
Vaší otázky se týká písmeno c). Hodnotící číslo (bodové hodnocení) potřebné pro přidělení úvěru vyhlašuje Buřinka ve Sdělení. To je oficiální dokument, který může stavební spořitelna kdykoli změnit (a také jej několikrát do roka mění).

Samotná skutečnost, že se požadované hodnotící číslo mění, je v pořádku. Je to standardní způsob regulace zájmu o úvěry. Standardní postup je však takový, že stavební spořitelna zvyšuje požadované hodnotící číslo jen v případě nedostatku zdrojů (vkladů na účtech stavebního spoření). Takové omezení však u Buřinky není.

Na druhé straně je nulové hodnotící číslo skutečně nebývale nízký limit. Navíc zákon dává klientům nárok na úvěr ze stavebního spoření, takže stavební spořitelna by neměla hodnotící číslo navyšovat neúměrně vysoko.

Odpovědět