ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
arne
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. čer 2015 18:56:24

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od arne » pát 14. srp 2015 11:23:53

arne píše:
Jirka82h píše:
arne píše:Ve všeobecných obchodních podmínkách stavebního spoření jsem se dočetl, že ČMSS podléhá České národní bance. Je to až na konci, Článek XXVII - Bankovní dohled a státní dozor.
Právě jsem tam poslal stížnost, doporučuji i ostatním, formulář je zde:

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/formu ... bitel.html
To jsem udělal už před 2 měsíci. Poděkovali mi za podnět, ale smutné je to, že ti neřeknou, zda ČMSS porušila podmínky a dostane pokutu, protože ti to sdělit nemohou. Jejich vyjádření by byl řádný podklad pro soud, ale v této zemi se prostě grázlové a zloději chrání zákonem.
Před dvěma měsíci ještě nerozesílali vyúčtování. Poslal jsem jim smlouvu, moje všeobecné obchodní podmínky z té doby, výpověď a vyúčtování, které rozesílali před několika dny. Zdvořile jsem požádal Odbor ochrany spotřebitele ČNB o prošetření záležitosti a sdělení jejich stanoviska.
ČNB je v tomto v poněkud rozporuplném postavení. Na jedné straně určuje nízké úrokové sazby, čímž značně komplikuje možnosti stavebních spořitelen v podnikání. Na druhé straně věřím, že tam nejsou anarchisti a bankovní dohled vykonávají zodpovědně. Tak uvidíme. Stejně si myslím, že soudní žalobě se nevyhneme. Z výroční zprávy ČMSS je zřejmé, že se na soudní procesy už pomalu chystají. Zvýšili si rezervu v příslušném fondu. Určitě se jim to vyplatí. Odhadem: jestliže nyní ušetří např. 100 milionů od lidí, kteří na "výpověď" přistoupí, v příštím roce budou moci do fondu na soudní výlohy vložit v podstatě libovolnou potřebnou částku. Podívej se na stranu 17 výroční zprávy za 2014.
Jde o velký zisk a nevýhodní klienti s vysokým úrokem se "házejí přes palubu" bez jakýchkoli ohledů.
Tak jsem dostal poměrně rychlou odpověď od ČNB. Stručně:
Nic jim do toho není, mám se obrátit na soud.

Komentář: Ten odbor by se raději měl jmenovat Odbor ochrany bankovních institucí proti spotřebiteli.

Homolka

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od Homolka » sob 15. srp 2015 17:24:24

arne píše:...Z výroční zprávy ČMSS je zřejmé, že se na soudní procesy už pomalu chystají. Zvýšili si rezervu v příslušném fondu. Určitě se jim to vyplatí. Odhadem: jestliže nyní ušetří např. 100 milionů od lidí, kteří na "výpověď" přistoupí, v příštím roce budou moci do fondu na soudní výlohy vložit v podstatě libovolnou potřebnou částku. Podívej se na stranu 17 výroční zprávy za 2014...
Samosebou se asi počítá s tím, že většina klientů se soudit nebude, takže z ušetřených úroků ČMSS vyplatí ty, kteří se soudit budou, a pořád ještě dost zbude. Jenom nerozumím té informaci o navýšení fondu. Na stránce 17 je v roce +2800 (takže výnos), a tomu odpovídá taky poznámka č.20 na sraně 39 - v roce 2014 se rezerva nezvýšila, ale naopak snížila o 2,8 mil. Nebo to čtu blbě?

arne
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. čer 2015 18:56:24

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od arne » sob 15. srp 2015 19:03:16

Homolka píše:
arne píše:...Z výroční zprávy ČMSS je zřejmé, že se na soudní procesy už pomalu chystají. Zvýšili si rezervu v příslušném fondu. Určitě se jim to vyplatí. Odhadem: jestliže nyní ušetří např. 100 milionů od lidí, kteří na "výpověď" přistoupí, v příštím roce budou moci do fondu na soudní výlohy vložit v podstatě libovolnou potřebnou částku. Podívej se na stranu 17 výroční zprávy za 2014...
Samosebou se asi počítá s tím, že většina klientů se soudit nebude, takže z ušetřených úroků ČMSS vyplatí ty, kteří se soudit budou, a pořád ještě dost zbude. Jenom nerozumím té informaci o navýšení fondu. Na stránce 17 je v roce +2800 (takže výnos), a tomu odpovídá taky poznámka č.20 na sraně 39 - v roce 2014 se rezerva nezvýšila, ale naopak snížila o 2,8 mil. Nebo to čtu blbě?
Asi máš pravdu, ze strany 39 opravdu vyplývá, že se rezerva snížila. To ale nic nemění na skutečnosti, že na soudní spory mají peněz dostatek. Uvidíme, co bude dál.

jimmy_cr

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od jimmy_cr » pon 24. srp 2015 18:35:17

Jen pro informaci - pred tydnem jsem odeslal dopis a stale zadna odpoved. Je pravda, ze si v nem stezuji na neco jineho, nez ocekavali (ukonceni smlouvy bez udani duvodu a bez vypovedni lhuty).

jimmy_cr

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od jimmy_cr » úte 25. srp 2015 17:34:32

dnes tedy přišla odpověď od ČMSS, podrobnosti ve skupině na facebooku...

Jirka82h
Příspěvky: 8
Registrován: sob 25. črc 2015 19:48:24

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od Jirka82h » stř 26. srp 2015 20:31:49

jimmy_cr píše:dnes tedy přišla odpověď od ČMSS, podrobnosti ve skupině na facebooku...
Na ten facebook se musím přihlásit? Myslím si, že to není bezpečnější než tady, právě naopak. Člověk tam dá celou identitu a spořitelna přesně ví, kdo co píše. Nejde to prezentovat jinde? Kolik tam je lidí?

jimmy_cr

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od jimmy_cr » čtv 27. srp 2015 20:16:10

musi te nekdo "autorizovat"

Darth2

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od Darth2 » sob 29. srp 2015 19:15:03

Jirka82h píše:
jimmy_cr píše:dnes tedy přišla odpověď od ČMSS, podrobnosti ve skupině na facebooku...
Na ten facebook se musím přihlásit? Myslím si, že to není bezpečnější než tady, právě naopak. Člověk tam dá celou identitu a spořitelna přesně ví, kdo co píše. Nejde to prezentovat jinde? Kolik tam je lidí?
Skupina je uzavřená, je tam aktuálně 13 osob. Tzn. skupinu najde každý, ale příspěvky vidí jen členové skupiny. Musíš požádat o schválení.

Jirka82h
Příspěvky: 8
Registrován: sob 25. črc 2015 19:48:24

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od Jirka82h » pon 31. srp 2015 20:01:44

Darth2 píše:
Jirka82h píše:
jimmy_cr píše:dnes tedy přišla odpověď od ČMSS, podrobnosti ve skupině na facebooku...
Na ten facebook se musím přihlásit? Myslím si, že to není bezpečnější než tady, právě naopak. Člověk tam dá celou identitu a spořitelna přesně ví, kdo co píše. Nejde to prezentovat jinde? Kolik tam je lidí?
Skupina je uzavřená, je tam aktuálně 13 osob. Tzn. skupinu najde každý, ale příspěvky vidí jen členové skupiny. Musíš požádat o schválení.
Před chvílí jsem požádal o schválení.

petrs
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. říj 2015 21:43:24

Re: ČMSS - výpověď smlouvy o stavebním spoření

Příspěvek od petrs » stř 07. říj 2015 21:51:23

Dobrý den,

řeším stejný problém, který jsem dnes objevil v této diskuzi.
Rád bych se přidal, podělil se o své zkušenosti v komunikaci s ČMSS a poradil se s Vámi jak ideálně postupovat. Případně se připojil k hromadné žalobě.
Je nějaká možnost jak se připojit na Facebook stránku, kde se toto probírá?

Děkuji.
S pozdravem
Petr

Odpovědět