Převedení státní podpory na jinou smlouvu

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
PetrM

Převedení státní podpory na jinou smlouvu

Příspěvek od PetrM » sob 14. lis 2020 17:06:05

Dobrý den, s manželkou nám uplyne 6 let u stavební spoření u Modré pyramidy 29.1.2021. je na nich 1% + bonus 0,7% právě do konce ledna 2021. Takže od února už jen 1 %. Říkal jsem si že ještě v lednu na ty smlouvy vložím 20000, kvůli státní podpory. Výpověď bych dal už teď v listopadu. Zároveň jsem si řekl že už teď u Monety založíme nové smlouvy když je to bez poplatku. Na nich nebude teď státní podpora. Až se ukončí staré smlouvy naběhne na nových smlouvách státní podpora automaticky, nebo to musím Monetě nahlásit aby tam podporu nastavili? A u syna jsem si říkal že mu také založíme novou smlouvu, na staré Wuestenrot má 2,5% a do cílovky chybí jen asi 20tis, tam by se už posílalo jen pár korun aby to nevypovědeli a při zakládání v Monetě mám rovnou říct ať nastaví podporu na novou smlouvu?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Převedení státní podpory na jinou smlouvu

Příspěvek od stavebky.cz » sob 14. lis 2020 21:30:04

Dobrý den,
až budete zakládat novou smlouvu, přesvědčte se, že je na formuláři vyplněno "Účastník v rámci této smlouvy žádá o státní podporu" (standardně bývá tato možnost zvolena automaticky, stačí jen zkontrolovat). Nevadí, když novou smlouvu budete uzavírat dříve, než předchozí smlouva skončí. Po nějakou dobu budete mít současně dvě smlouvy se státní podporu. Státní podpora se bude (podle zákona) nárokovat nejprve na starší smlouvu, potom na novější. Takže pokud na starší smlouvu získáte plnou státní podporu, na novou smlouvu státní podporu nedostanete. Pokud na starší smlouvu dostanete státní podporu např. 1500 Kč, pak na novou smlouvu můžete získat nejvýše 500 Kč státní podpory (pokud tam vložíte dostatečný vklad).

V Encyklopedii stavebního spoření najdete další podrobnosti k výpočtu státní podpory při existenci více smluv.

Odpovědět