Kdy je možné nejdříve skončit stavební spoření?

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Pedro

Kdy je možné nejdříve skončit stavební spoření?

Příspěvek od Pedro » stř 22. dub 2020 8:08:05

Vzhledem k současné ekonomické a pandemické situaci mám obavu, abych o své peníze vložené do stavebka nepřišel. Smlouvu jsem založil v říjnu 2019, jsem tedy v roce 1. Kdy nejdříve mohu poslat výpověď a co za to budu muset oželet? Státní podpora je mi jasná, vstupní poplatek 2000 Kč jsem v rámci marketingové akce dostal na konci minulého roku zpět. Mám Wustenrot. Moc děkuji.

stavebky.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy je možné nejdříve skončit stavební spoření?

Příspěvek od stavebky.cz » stř 22. dub 2020 10:21:20

Dobrý den,
především je třeba zdůraznit, že vklady ve stavebních spořitelnách jsou pojištěné, a to až do hodnoty ekvivalentu 100 000 EUR. Navíc mají stavební spořitelny ze zákona omezené možnosti obchodních aktivit. Díky tomu jsou peníze klientů stavebních spořitelen uloženy dokonce o něco bezpečněji, než u ostatních bank.

Pokud se i přesto rozhodnete smlouvu ukončit, pak platí, že smlouvu můžete ukončit kdykoli s tříměsíční výpovědní lhůtou. Pokud však smlouvu ukončíte dříve než po šest letech spoření, pak ztrácíte nárok na státní podporu a stavební spořitelna vám naúčtuje poplatek za předčasné ukončení smlouvy. Tento poplatek je v případě Wüstenrotu 0,9 % cílové částky. Tento poplatek Wüstenrot neúčtuje v případě, že od uzavření smlouvy do podání výpovědi uplynuly alespoň dva roky (což ve vašem případě není splněno).

Postup při ukončení smlouvy je popsán v Encyklopedii stavebních spoření.

Wüstenrot

Re: Kdy je možné nejdříve skončit stavební spoření?

Příspěvek od Wüstenrot » stř 22. dub 2020 12:02:36

Dobrý den,
dovolím si doplnit Vaši odpověď.
Předčasné ukončení smlouvy po 2 letech bez poplatku 0,9 % z cílové částky je pouze pro smlouvy uzavřené od 14.10.2019. Jelikož tazatel píše, že smlouvu uzavřel v říjnu 2019, mohl ji uzavřít ještě před tímto datem a nemusí se na něj tohle vztahovat.
Zdroj: Sdělení banky Wüstenrot platné od 4.4.2020 na webových stránkách

Další nepřesná informace o ukončení smlouvy. Smlouvu lze ukončit dohodou s výpovědní dobou 10 pracovních dnů. Jedinou podmínkou je převod min. 5 000 Kč na jinou smlouvu klienta, jeho manželky nebo jeho nezletilých dětí, cílová částka min. 100 000 Kč.

Odpovědět