Výpověď SS po změně státní podpory

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
jplhakova@seznam.cz

Výpověď SS po změně státní podpory

Příspěvek od jplhakova@seznam.cz » sob 23. bře 2024 13:35:26

Může být důvodem výpovědi SS ze strany klienta změna výše státního příspěvku? A jaké poplatky má právo si účtovat MPSS v případě, že je to důvod. Asi by měl být, protože smlouva byla uzavírána za vyššího státního příspěvku a za změnu nemůže spořitel a obohatí se stavební spořitelna na úkor spořítele!

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 427
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpověď SS po změně státní podpory

Příspěvek od stavebky.cz » sob 23. bře 2024 18:57:50

Dobrý den,

snížení státní podpory stavebního spoření bohužel neopravňuje k ukončení smlouvy. Smlouvu o stavebním spoření je možno ukončit v souladu se smlouvou o stavebním spoření. Stavební spořitelny umožňují smlouvu ukončit kdykoli, nicméně v případě ukončení smlouvy před uplynutím šesti let spoření ztrácí klient nárok na výplatu státní podpory a v některých případech je taková předčasná výpověď zpoplatněna.

Podmínky pro ukončování smluv o stavebním spoření musí být ze zákona uvedeny ve všeobecných obchodních podmínkách, které jsou součástí smlouvy o stavebním spoření. Na stavebkách.cz najdete v přehledu všeobecných obchodních podmínek informace o výpovědi smlouvy o stavebním spoření.

Pravidla pro výplatu státní podpory jsou stanovena zákonem (§12 zákona o stavebním spoření), stejně jako výše státní podpory.

Výše poplatků je věcí stavební spořitelny. V případě Modré pyramidy je v platnosti sazebník platný od 23. 10. 2023, podle kterého je při předčasném ukončení smlouvy (před uplynutím šestileté vázací lhůty) poplatek 1% z cílové částky. Po šesti letech spoření je ukončení smlouvy zdarma, bez poplatků.

Odpovědět