100tis na začátku - jak s tím naložit

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: 100tis na začátku - jak s tím naložit

Re: 100tis na začátku - jak s tím naložit

od stavebky.cz » stř 22. čer 2022 22:23:52

Dobrý den,
vaše úvaha je správná. Doplnit lze pouze to, že rozdíl mezi jednorázovým vkladem MPSS (EFEKT) a SSČS (online) se souběžným spořením na spořicím účtu je závislý na budoucím vývoji úrokových sazeb. Kdyby sazby na spořicích účtech velmi rychle klesly pod určitou mez (přibližně 3 %), byla by výhodnější varianta s využitím EFEKTu. V každém případě je rozdíl mezi oběma variantami velmi malý.

Další alternativou by mohl být termínovaný vklad, nicméně úrokové sazby fixované na takto dlouhé období jsou obecně nižší.

100tis na začátku - jak s tím naložit

od marpie » stř 22. čer 2022 7:29:52

Známí mají finance z dědictví a chtějí vnučce z toho dát 100tis. Chtějí to ale zatím uložit a přemýšlí o stavebním spoření. To jsem se díval že by bylo nejvýhodnější MPSS-Efekt. Pokud by se tato suma vložila na spořící účet se 4,5 procenty zisk po 6ti letech by byl obdobný ale nikde není zaručeno že po celou dobu bude úrok stejný. Napadla mne ale ještě jedna věc. Při současných úrocích jestli by nebylo lepší založit stavební spoření ale peníze dát na spořící účet a vždy na konci roku ze spořícího účtu vybrat 16680 (100tis/72měs) a to vložit na stavební spoření to mi vychází asi nejlépe SSČS online. Tím by se mohlo dosáhnout vyššího zisku než prostě vložením na SS nebo spořicí účet. A pokud by úroková sazba na spořícím účtu klesala až pod úrok na SS tak pak by se už na SS vložilo vše. Nebo radíte něco jiného?

Nahoru