Buřinka nebo Riaffka?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Buřinka nebo Riaffka?

Re: Buřinka nebo Riaffka?

od stavebky.cz » stř 23. lis 2022 8:52:21

Dobrý den,
zřejmě narážíte na články o úvěru ze stavebního spoření. Poslední se týkal Raiffeisen stavební spořitelny, předchozí byl o úvěrech Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky).

Máte pravdu, když oba články porovnáme, vychází lépe Buřinka a to i přesto, že její úvěr ze stavebního spoření je úročen 4,5 %, zatímco RSTS nabízí úvěr za 2,99%, tedy o 1,51 procentního bodu levněji.

Hlavním důvodem tohoto zdánlivého paradoxu jsou podmínky pro přidělení úvěru. Ty má Buřinka podstatně mírnější. Zjednodušeně řečeno: když u stavební spořitelny spoříme a čekáme na úvěr, je pro nás toto spoření nevýhodné. Spořicí účet zhodnotí naše vklady lépe. Během spoření tedy utrpíme určitou ztrátu, která je však kompenzována levnějším úvěrem. S prodlužováním čekací doby se ovšem naše ztráta prohlubuje a snižuje celkovou výhodnost stavebního spoření. A právě to se děje u RSTS ve srovnání s Buřinkou.

Toto porovnání ukazuje, že u stavebního spoření nejsou důležité jen úrokové sazby, ale všechny parametry tarifu. Pokud vás zajímají další detaily, podívejte se na nedávný článek o parametru SKLV.

Buřinka nebo Riaffka?

od yanota » úte 22. lis 2022 20:28:11

Procházel jsem váš web a narazil na srovnání úvěru o Raifky a Buřinky kterému nerozumím. Riafka má úvěr za 2,99% ale přesto vychází hůř než Buřinka. Ta má úvěr za 4,5% To je o 1,6% drašší, ale vychází podstatně výhodnější.

Nahoru