ukončení stavebního spoření

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: ukončení stavebního spoření

Re: ukončení stavebního spoření

od stavebky.cz » pon 30. říj 2023 22:01:11

V článku o úvěrech ze stavebního spoření jsou uvedeny úrokové sazby tarifů stavebních spořitelen které byly nabízeny v minulosti. Úrokové sazby úvěru ze stavebního spoření nesmí stavební spořitelna změnit (na rozdíl od úrokové sazby z vkladů).

Jediným způsobem, jak může stavební spořitelna změnit úrokovou sazbu úvěru ze stavebního spoření, je dohodou s klientem na změně tarifu. Takové dohody bývají uzavírány například s klienty, kteří žádají o změnu cílové částky.

Re: ukončení stavebního spoření

od Fran » pon 30. říj 2023 9:03:48

stavebky.cz píše:
pon 28. lis 2022 22:18:21
...Ale předtím než smlouvu ukončíte, zvažte, zda nebudete v blízké budoucnosti potřebovat úvěr na bydlení. Vaše smlouva o stavebním spoření totiž zavazuje stavební spořitelnu k poskytnutí úvěru se zajímavou úrokovou sazbou. Konkrétní úrokovou sazbu úvěru najdete ve vaší smlouvě o stavebním spoření. Nedávno jsme publikovali historické úrokové sazby těchto úvěrů.
Ty "historické sazby" platí i dnes? Ten příspěvek je přeci jen rok starý a dnes jsou úvěry za 6-7%...

Re: ukončení stavebního spoření

od stavebky.cz » pon 28. lis 2022 22:18:21

Dobrý den,
pokud byla smlouva uzavřena v březnu 2015, znamená to, že již uplynula tzv. vázací lhůta. To znamená, že můžete smlouvu kdykoli vypovědět, a s naspořenou částkou vám bude vyplacena i státní podpora. Naspořenou částku i státní podporu můžete použít libovolným způsobem.

Když chcete "pouze spořit", je dobrá načasovat ukončení smlouvy tak, aby smlouva byla ukončena nikoli letos, ale až v kalendářním roce 2023. To proto, že při takovém postupu budete mít nárok na státní podporu i za rok 2023.

Při ukončení smlouvy počítejte s výpovědní lhůtou která je 3 měsíce, ale některé stavební spořitelny ji umožňují zkrátit. Detaily najdete ve speciálním článku o výpovědních lhůtách stavebních spořitelen.

Ale předtím než smlouvu ukončíte, zvažte, zda nebudete v blízké budoucnosti potřebovat úvěr na bydlení. Vaše smlouva o stavebním spoření totiž zavazuje stavební spořitelnu k poskytnutí úvěru se zajímavou úrokovou sazbou. Konkrétní úrokovou sazbu úvěru najdete ve vaší smlouvě o stavebním spoření. Nedávno jsme publikovali historické úrokové sazby těchto úvěrů.

ukončení stavebního spoření

od Danka » pon 28. lis 2022 18:37:32

Dobrý den, prosím o radu. Mám stavební spoření, které jsem uzavřela u Raiffeisen staveb. spořitelny v 25.03.2015 s cílovou částkou 200000Kč, spořím pravidelně 1700Kč/1měsíc (trvalým příkazem vždy k 21dni v měsíci). Chtěla bych spoření ukončit. Můj dotaz je, kdy je nejvhodnější spoření ukončit? Nyní, nebo až začátkem roku, nebo je ještě jiná výhodnější varianta. Já se v tom nějak ztrácím a nechtěla bych udělat neuvážený krok. Děkuji za odpověď.

Nahoru