Chyba ve srovnavači?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Chyba ve srovnavači?

Re: Chyba ve srovnavači?

od stavebky.cz » pát 05. led 2024 10:18:49

Dobrý den,

na stavebkách.cz se změny v nabídkách stavebních spořitelen obvykle promítnou během několika hodin. Raiffeisen stavební spořitelna momentálně nabízí stavební spoření v tarifech SPOŘENÍ, JISTOTA, REKO, HYPO, ANUITNÍ a FELIX. Ve srovnání stavebního spoření najdete první čtyři tarify. Poslední dva (ANUITNÍ a FELIX) ve srovnání nejsou, protože ANUITNÍ je určen pouze pro překlenovací úvěry a tarif FELIX nemá předvídatelný výnos (podstatná část úrokové sazby se může měnit, nelze nárokovat státní podporu).

Výpočet na který se odkazujete je v tarifu SPOŘENÍ, ale
  1. Výpočet není přesný, protože nezahrnuje poplatky ani srážkovou daň z úroků (viz printscreen z webu RSTS a komentář v jeho dolní části) a
  2. stále počítá se státní podporou 2000 Kč ročně

Ve srovnávači stavebního spoření je již zohledněna skutečnost, že státní podpora je od 1. ledna 2024 nejvýše 1000 Kč, a také jsou do výpočtu zahrnuty poplatky i 15% srážková daň z úroků.

Úrok ve výši 7% je ve srovnávači stavebního spoření zahrnut, jeho vliv však není příliš velký, protože tento úrok platí pouze v roce 2024. Poté klesne na 3% (3,5% pro klienty s běžným účtem u Raiffeisenbank). V tarifu SPOŘENÍ s úrokem 7% v roce 2024 si tedy naspoříme pouze necelých 136 tis. Kč (střadatelé s běžným účtem u RB o něco více).

Printscreen webu RSTS
Obrázek

Chyba ve srovnavači?

od Korus » čtv 04. led 2024 19:58:41

Zdravím, myslím že máte ve srovnavači chybu - Raiffeisen nabízí stavebko se sazbou 7% a podle jejich webu si tam za 6 let naspořím 154.796Kč, To je podstatně víc než má i ta nejlepší nabídka kterou máte ve srovnávači. Proč to nemáte ve srovnavači???

viz www.rsts.cz

Nahoru