Výpověď SS po změně státní podpory

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Výpověď SS po změně státní podpory

Re: Výpověď SS po změně státní podpory

od stavebky.cz » sob 23. bře 2024 18:57:50

Dobrý den,

snížení státní podpory stavebního spoření bohužel neopravňuje k ukončení smlouvy. Smlouvu o stavebním spoření je možno ukončit v souladu se smlouvou o stavebním spoření. Stavební spořitelny umožňují smlouvu ukončit kdykoli, nicméně v případě ukončení smlouvy před uplynutím šesti let spoření ztrácí klient nárok na výplatu státní podpory a v některých případech je taková předčasná výpověď zpoplatněna.

Podmínky pro ukončování smluv o stavebním spoření musí být ze zákona uvedeny ve všeobecných obchodních podmínkách, které jsou součástí smlouvy o stavebním spoření. Na stavebkách.cz najdete v přehledu všeobecných obchodních podmínek informace o výpovědi smlouvy o stavebním spoření.

Pravidla pro výplatu státní podpory jsou stanovena zákonem (§12 zákona o stavebním spoření), stejně jako výše státní podpory.

Výše poplatků je věcí stavební spořitelny. V případě Modré pyramidy je v platnosti sazebník platný od 23. 10. 2023, podle kterého je při předčasném ukončení smlouvy (před uplynutím šestileté vázací lhůty) poplatek 1% z cílové částky. Po šesti letech spoření je ukončení smlouvy zdarma, bez poplatků.

Výpověď SS po změně státní podpory

od jplhakova@seznam.cz » sob 23. bře 2024 13:35:26

Může být důvodem výpovědi SS ze strany klienta změna výše státního příspěvku? A jaké poplatky má právo si účtovat MPSS v případě, že je to důvod. Asi by měl být, protože smlouva byla uzavírána za vyššího státního příspěvku a za změnu nemůže spořitel a obohatí se stavební spořitelna na úkor spořítele!

Nahoru