Spoření na mimořádnou splátku HÚ

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Spoření na mimořádnou splátku HÚ

Re: Spoření na mimořádnou splátku HÚ

od stavebky.cz » pát 18. led 2019 0:19:25

Dobrý den,
rozdělení spoření do více smluv pro získání vyšší státní podpory je vcelku běžná praxe a dává dobrý smysl. Pokud zvažujete uzavřít smlouvu takzvaně "na dítě", je dobré vědět, že dle současné právní úpravy patří peníze tomu, kdo je majitelem účtu, což je v tomto případě dítě. S ukončením smlouvy nezletilého dítěte sice už nejsou problémy, jako byly před několika lety, ale měl byste se seznámit alespoň se základními informacemi o stavebním spoření dětí.

Nepravidelné spoření není u většiny stavebních spořitelen problém, v některých případech je však určitý roční vklad podmínkou pro získání úrokového bonusu.

Výběr vhodného tarifu vám usnadní srovnání stavebního spoření. Tam najdete i detailní podmínky jednotlivých nabídek.

Na závěr poznámka: Pokud chcete v budoucnu použít stavební spoření k refinancování hypotéky, zvažte možnost využití úvěru ze stavebního spoření. Princip je následující: dnes uzavřete smlouvu o stavebním spoření kterou nastavíte tak, že nárok na úvěr ze stavebního spoření získáte (pro jistotu) několik měsíců před koncem fixace hypotéky. V okamžiku refixace budete mít nárok (nikoli povinnost) čerpat úvěr ze stavebního spoření, který můžete rovněž použít ke splacení hypotéky. Pro splacení hypotéky tak budete mít nejen naspořenou částku, ale také úvěr ze stavebního spoření.

Vtip je v tom, že úvěr ze stavebního spoření má úrokovou sazbu sjednanou dnes (3,5 - 4 %, výjimečně i méně). Pokud budou v okamžiku refixace hypotéky drahé, bude výhodně použít úvěr ze stavebního spoření. Pokud by naopak sazby hypoték byly v budoucnu nízké, úvěr ze stavebního spoření nevyužijete a ponecháte si zbytek hypotéky (tedy to, co zbude po splacení naspořenou částkou).

Nevýhodou tohoto postupu je potřeba dobře vše naplánovat předem a zvolit vyšší cílovou částku - a tedy zaplatit vyšší poplatek za uzavření smlouvy.

Ve vaší situaci bude vhodné nejprve se seznámit se základními možnostmi stavebního spoření a poté se obrátit na finančního poradce, který bude moci posoudit vaši konkrétní situaci a nabídnout vhodnou variantu.

Spoření na mimořádnou splátku HÚ

od Spořílek » čtv 17. led 2019 17:50:45

Měl bych dotaz, zda mi někdo poradí s modelovým případem.

Mám sjednaný HU s fixaci na 7 let, již běží cca. rok.

Zvažuji optimální způsob spoření tak, abych při refinancování mohl vložit naspořenou částku. Napadla mě varianta zřízení 4 smluv (já, manželka, dítě 5 let a dítě 7 let) s tím, že bych spořil na tyto smlouvy ročně 20tis. Neplánuji vkládat pravidelně měsíčním vkladem, ale spíš dle aktuální finanční situace (výplata bonusů, vratky daní apod.).

To, že na peníze budu moci až za 6 let od zřízení mi nevadí, spíš si nejsem jistý, zda budu moci peníze ze smluv svých dětí použít na spláku HU, jak je to s různými bonusovými úroky při pravidelných měsíčních splátkách nebo například se situací, že jeden roku vložím 30tis. na jednu smlouvu a následující rok pouze 10.

Je vhodny tento typ spoření pro mou situaci, a která SS je pro mě nejvhodnější? Nebo máte lepší způsob?

Díky moc za typy.

MD

Nahoru

cron