Naspoření a cílová částka

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Naspoření a cílová částka

Re: Naspoření a cílová částka

od stavebky.cz » čtv 31. říj 2019 16:13:47

Dobrý den,

cílovou částku nejste povinen naspořit. Naopak, problémy mohou nastat v případě, kdy vaše naspoření částka překročí cílovou částku.

Pokud chcete pouze spořit, je cílová částka důležitá především pro stanovení poplatku za uzavření smlouvy (momentálně je řada akčních nabídek, kdy je to zdarma) a pak pro stanovení minimální měsíční úložky. Cílová částka 200 000 Kč je pro běžné spoření 20 000 Kč ročně zcela adekvátní.

Naspoření a cílová částka

od vaham » čtv 31. říj 2019 9:41:54

Dobrý den, uvažuji o stavebním spoření a trochu váhám, protože si nejsem jistý tím, jestli budu schopen dodržet dobu spoření 6 let. Spíš ano, ale vybírám spoření u kterého bych neměl velké pokuty v případě že by se mi to nepovedlo a já musel smlouvu ukončt dřív (o ztrátě státní podpory vím).

Tady vychází nejlépe RSTS, ale tam je nejmenší(!) možná cílová částka 200 tis. Kč a když budu dávat 20000 Kč ročně tak tolik nenaspořím ani za 6 let, natož kdybych končil dřív. Znamená to že bych platil poplatek za ukončení i kdybych dodržel těch 6 let a nenaspořil celých 200 tis. Kč?

Nahoru