Rozdil ve statni podpore

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Rozdil ve statni podpore

Re: Rozdil ve statni podpore

od stavebky.cz » stř 09. pro 2020 20:01:34

Dobrý den
ano skutečně je to tak, že v modelových výpočtech vycházíme z předpokladu, že smlouva je uzavřena v polovině roku a končí tedy po šesti letech opět v polovině roku (viz též metodika výpočtu). Díky tomu doba trvání smlouvy zasahuje do sedmi kalendářních roků a je tak možno získat státní podporu sedmkrát. V detailním rozpisu kalkulace tarifu (na záložce "Výpočet") je proto dole v poznámce uvedena i státní podpora, která bude klientovi zaslána dodatečně, až po ukončení smlouvy o stavebním spoření.

Více najdete v článku o státní podpoře a počítání času.

Re: Rozdil ve statni podpore

od sil » stř 09. pro 2020 19:28:52

Dekuji za odpoved a link na clanek. Ted uz je to jasnejsi, jeste muzete mi prosim ujasnit jako to muze jit pres 12000Kc za 6 let? Predpokladam, ze to ma co delat s tim, ze smlouva zacina v polovine roku, takze se vlastne dostava 7 statnich prispevku, pricemz v prvnim a oslednim roce pri 1700Kc ulozce to nevyjde na max. prispevek.

Re: Rozdil ve statni podpore

od stavebky.cz » stř 09. pro 2020 19:01:43

Dobrý den,

státní podpora se počítá z uspořené částky v kalendářním roce, přičemž do uspořené částky se zahrnují nejen vklady (platby na účet), ale také úroky (po zdanění) a naopak se odečítají poplatky. Takže i při stejných platbách může být výše státní podpory v různých tarifech rozdílná, protože jednotlivé tarify stavebních spořitelen se liší úrokovými sazbami i poplatky.

Viz též článek o výpočtu státní podpory.

Rozdil ve statni podpore

od sil » stř 09. pro 2020 17:28:24

Dobry den,

z ceho prameni rozdily ve vysi statni podpory jednotlivych tarifu ve vypoctu (pri stejnych vstupnich hodnotach)?

Nahoru