Spoření s Buřinkou a státní podpora

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Jaroš

Spoření s Buřinkou a státní podpora

Příspěvek od Jaroš » pon 10. čer 2024 18:19:24

Dobrý den,
mám 6,5 roku staré spoření s Buřinkou a nyní bych si chtěl založit nové, které je do konce června ještě výhodné.
Problém tkví v tom, že jsem si Buřinku před těmi 6,5 lety předspořil a nyní mi prioritně přijde podpora na starou smlouvu, byť bych ji ihned vypověděl. Nemohu se totiž vzdát státní podpory ani na letošní rok, protože by se mi zrušily státní podpory za roky předchozí (kromě roku prvního).
Zároveň chci uplatnit 100% příspěvek ke státní podpoře od spořitelny, který nyní Buřinka nabízí.
Je nějaká cesta, jak z toho ven ?
Děkuji za reakci
Jaroš.

stavebky.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoření s Buřinkou a státní podpora

Příspěvek od stavebky.cz » úte 11. čer 2024 9:53:45

Dobrý den,
ve vašem případě je zřejmě rozumné uzavřít novou smlouvu s Buřinkou a ještě v letošním roce starou smlouvu ukončit.
Pokud máte na staré smlouvě "předspořeno", získáte na ni státní podporu. V případě že na starou smlouvu získáte plnou státní podporu, bude státní podpora na smlouvě s Buřinkou nulová a tím nezískáte ani prémii od Buřinky za letošní rok.

V následujících letech však půjde vaše státní podpora již jen na smlouvu s Buřinkou a tím i s prémií od Buřinky.

Lepší řešení zřejmě neexistuje, Správně upozorňujete na skutečnost, že změna nároku na státní podporu znamená zrušení státní podpory která vzniká převodem z předchozích let. Což by ve vašem případě mohla být dokonce většina státní podpory na této smlouvě.

Odpovědět