dluh na stavebním spoření

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
anna1

dluh na stavebním spoření

Příspěvek od anna1 » stř 11. led 2017 8:51:46

Dobrý den,
před několika lety jsem na naléhání finanční poradkyně uzavřela smlouvu o stavebním spoření, na účtě nic nespořím a spořit nehodlám. Touto "poradkyní" mi bylo řečeno že nevadí když spořit nebudu. Každý rok na smlouvě narůstá dluh za vedení účtu atd... Nepřipadá mi pravděpodobné že by po uběhnutí 6-ti let stavební spořitelna dluh jen tak smazala, prosím o váš názor zda se dá situace nějak vyřešit, obávám se případné exekuce atd....
děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: dluh na stavebním spoření

Příspěvek od stavebky.cz » stř 11. led 2017 11:45:21

Dobrý den,
stavební spořitelny obvykle postupují tak, že klientům, kteří na smlouvu nespoří, nejprve posílají upomínky (poměrně vlídná doporučení, aby klient začal spořit), a když upomínky nepomohou, smlouvu ukončí a po klientech obvykle nic nepožadují (jde o odstoupení od smlouvy). Pokud vaše smlouva běží již několik let, nebyl zřejmě z nějakého důvodu tento postup uplatněn - například pokud jste zaplatila poplatek za uzavření smlouvy, je možné, že stavební spořitelna stále doufá, že začnete spořit.

Můžete se na stavební spořitelnu obrátit s návrhem na odstoupení od smlouvy. Na to sice stavební spořitelna nemusí přistoupit, mohlo by ale pomoci když uvedete, že vám byla smlouva vnucena finanční poradkyní. To můžete doložit tím, že jste na smlouvu nikdy nespořila a ani jste to neměla v úmyslu. Pokud byste mohla prokázat, že vám finanční poradkyně nevhodně poradila, je vaše šance na ukončení smlouvy bez finanční náhrady vysoká.

p.poles
Příspěvky: 52
Registrován: stř 29. říj 2014 11:25:28

Re: dluh na stavebním spoření

Příspěvek od p.poles » pát 09. čer 2017 9:51:08

Jak jste dopadla anno1?

Odpovědět