Wüstenrot překlenovací úvěr: mimořádný vklad

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Martin M.

Wüstenrot překlenovací úvěr: mimořádný vklad

Příspěvek od Martin M. » pon 28. zář 2020 14:29:13

situace:
Chci se co nejdříve zbavit překlenovacího úvěru od Wüstnerot, tarifní varianta OF-P

Pokud mám jednorázově peníze navíc, dejme tomu 100 000 Kč a pošlu je na účet stavebního spoření, co nastane?
1. budou automaticky připsány jako mimořádný vklad?
2. jsem nadále povinnen platit splátku v původní výši, která se rozpadne mezi úroky za překlenovací úvěr a dospořování, nebo musím platit pouze výši úroků až do výše "předplaceného" vkladu?

Bod č.2 je pro mě kritický, protože pokud bych musel nadále splácet na stavebko celou sumu, výše zmíněnou částku alokovat nemůžu - v příkladu jde o hypotetickou půjčku za výhodných podmínek, kdy měsíční splátka je prakticky totožná právě s tím, co "ušetřím" na dospořování.

Proč o tom uvažuji:
tímto bych výrazně urychlil nárůst ohodnocovacího čísla, překlenovací úvěr by trval například polovinu původní doby, aniž bych musel cokoli jiného měnit. Hypotetická úspora je cca 200 000 Kč - to už stojí za zamyšlení..

Pokud není něco jasné, rád zkusím dovysvětlit.

stavebky.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Wüstenrot překlenovací úvěr: mimořádný vklad

Příspěvek od stavebky.cz » úte 29. zář 2020 20:51:30

Dobrý den,

podle dostupných informací pokud pošlete prostředky na Vaši smlouvu o stavebním spoření (není důležité, v jakém tarifu je daná smlouva vedena, je důležité, aby číslo účtu odpovídalo smlouvě o stavebném spoření), dojde k připsání této částky na daný účet jako mimořádný vklad a dojde ke zkrácení doby přidělení.

Nadále ale budeme muset, v souladu s Vaší úvěrovou smlouvou, platit původní splátku sjednanou v úvěrové smlouvě, která bude při zaúčtování rozdělena na úhradu úroků překlenovacího úvěru a povinné dospořování na smlouvu o stavebním spoření.

Můžete se zkusit obrátit na Vašeho finančního poradce nebo na call centrum MONETY, zde je v tomto konkrétním případě možná změna Vaší úvěrové smlouvy, případně zdaje možné nějaké jiné řešení.

Martin M.

Re: Wüstenrot překlenovací úvěr: mimořádný vklad

Příspěvek od Martin M. » čtv 01. říj 2020 12:11:00

Dekuji za reakci.

Odpovědět