Úročení ve výpovědní lhůtě

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Ninaa

Úročení ve výpovědní lhůtě

Příspěvek od Ninaa » pát 09. říj 2020 7:18:58

Stavební spoření jsem zakládala 30.6.2014, úročení 2%, konkrétně u SS Wüstenrot resp. nyní už SS Moneta. Výpověď jsem nestihla dát 3 měsíce před ukončením vázací lhůty, podala jsem ji až začátkem června 2020.
Počítala jsem tedy s tím, že mi budou po vázací době tj. vlastně po celou dobu 3 měsíční výpovědní lhůty úročit sníženou sazbou 0,5% jak mají uvedeno v sazebníku, nabídku na úvěr jsem nepřijala, VOP snížení umožňovaly, a výpovědní doba začala běžet po skončení vázací doby.
Peníze jsem na účet dostala 30.9., a v konečném výpisu z účtu stavebního spoření jsem zjistila, že mi úrok 2% nechali i po skončení vázací doby, po celou dobu těch 3 měsíců.
Znamená to tedy, že pokud (jakákoli) stavební spořitelna mi nedoručí oznámení o snížení sazby úroku po vázací lhůtě, protože ji "předejdu" svoji výpovědí, tak musí dodržet původní úrokovou sazbu?

stavebky.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Úročení ve výpovědní lhůtě

Příspěvek od stavebky.cz » ned 11. říj 2020 15:07:20

Dobrý den,
změna úrokové sazby na účtu stavebního spoření nesouvisí s případným podáním výpovědi.

Stavební spořitelna má právo změnit úrokovou sazbu z vkladů na účtu stavebního spoření poté, co jsou splněny podmínky dané zákonem (zejména musí uplynout 6 let od uzavření smlouvy a klient musí odmítnout nabídku úvěru ze stavebního spoření). Po splnění podmínek daných zákonem stavební spořitelna může (ale nemusí) změnit úrokovou sazbu. Některé stavební spořitelny provádějí změnu úrokové sazby automaticky, jakmile to podmínky zákona dovolují, jiné až po nějaké době. To je zřejmě Váš případ. Podání výpovědi však nemá vliv na právo stavební spořitelny změnit úrokovou sazbu.

V Encyklopedii najdete další podrobnosti o jednostranné změně úrokové sazby na účtu stavebního spoření.

Odpovědět