Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
bor

Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od bor » pát 26. lis 2021 16:10:37

Zdraví. Raifka se asi zbláznila, nebo tam mají anarchii. Založil jsem synovi online minulý týden v aktuální akci stavebko bez poplatku. Přišel automatem mail s dokumentací, a že mám počkat na telefonát ze zákaznického centra, aby navrhnuli termín kurýra, který mi přiveze k podpisu dokumenty.
Ozvali se po týdnu, že podmínkou je založení běžného účtu. Odmítl jsem tuto podmínku s tím, že jsem si vybral scénář bez běžného účtu, čistě stavební spoření. Takže prý v pořádku, ale že to není bez poplatku a že to můžeme založit po telefonu.

Měl jsem za poslední tři dny tři telefonáty v podobném duchu, jednou člověk z banky, podruhé ze stavební spořitelny, třetí mi řekne, že se spojili. Nikdo z nich však nedokázal dořešit tu žádost, která už tam je přes týden bez výsledku. Nechápu co je tohle za zmatek.
Kašlu na celou Raifku a založím to asi jinde.
Nestalo se někomu něco podobného?

bor

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od bor » úte 30. lis 2021 13:46:59

Mimochodem skončil jsem u konkurence, tohle bylo nad mé síly, a to jsem ve financích docela ostřílený. Bohužel systém náhodně přidělovaných operátorů to dobije každého. Tak ať si trhnou.

Bob

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od Bob » čtv 09. pro 2021 9:46:21

Mam obdobnou zkušenost, zakládal jsem spoření u RB loni v prosinci s podmínkou že bude platit ještě za rok 2020 a stihnu tedy státní podporu. Smlouvu poslali až po novém roce. Tu už jsem odmítlo akceptoval. Přesto mi ji založili (bez mě!). Během roku ode mě požadoval jakýsi poplatek za vedení. Ukončit neuzavřenou smlouvu se mi povedla (doufám) až v říjnu 2021 po mých velmi silných opakovaných urgencí.

Protože mám (zatím) u RB několik účtů, neustále mi nabízejí spoření znovu s úrokem který převyšuje ostatní stavební spořitelny. Když si to ale nastudujete, je to vše jinak.

U spořících účtů je to rovněž tak. Natáhnou vás do spořícího účtu XL (apod.) se vyšším úrokem, který se ovšem následně nekoná. Při dotazu řeknou, že ho mezitím zrušili.
Pozor na ně.

bor

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od bor » čtv 09. pro 2021 19:05:37

Pěkný humus. Hlavně lžou i tomuto portálu, který prezentuje, že založení stavebního spoření Raifky je zdarma. Není!

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od stavebky.cz » sob 11. pro 2021 13:59:21

bor píše:
čtv 09. pro 2021 19:05:37
Pěkný humus. Hlavně lžou i tomuto portálu, který prezentuje, že založení stavebního spoření Raifky je zdarma. Není!
Raiffeisen stavební spořitelna nabízí uzavření smlouvy bez poplatku za uzavření smlouvy od 1. září 2021. Podmínkou je cílová částka nejméně 200 000 Kč,

bor

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od bor » sob 11. pro 2021 19:57:46

stavebky.cz píše:
sob 11. pro 2021 13:59:21
bor píše:
čtv 09. pro 2021 19:05:37
Pěkný humus. Hlavně lžou i tomuto portálu, který prezentuje, že založení stavebního spoření Raifky je zdarma. Není!
Raiffeisen stavební spořitelna nabízí uzavření smlouvy bez poplatku za uzavření smlouvy od 1. září 2021. Podmínkou je cílová částka nejméně 200 000 Kč,
Čtu Váš portál, a na základě zdejšího srovnávače jsem se rozhodl pro dítě založit SS u RSTS v listopadu t.r. s cílovou částkou 200tKč.
Tedy podle Vašich informací s nárokem na založení SS zdarma.
Nicméně protistrana dementuje, že tato možnost existuje. Opakovaně. Jedině se založením běžného účtu. Toto jsem odmítl.
Doporučuji provést založení smlouvy v režimu mystery shopper pro ověření mé zkušenosti.

Uživatelský avatar
Petr Kielar
Administrátor
Příspěvky: 11
Registrován: ned 03. srp 2014 18:07:41

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od Petr Kielar » ned 12. pro 2021 17:25:35

bor píše:
sob 11. pro 2021 19:57:46
Nicméně protistrana dementuje, že tato možnost existuje. Opakovaně. Jedině se založením běžného účtu. Toto jsem odmítl.
Doporučuji provést založení smlouvy v režimu mystery shopper pro ověření mé zkušenosti.
Dobrý den,
na mystery shopping bohužel nemáme kapacity a vaše stížnost na tuto akci RSTS je skutečně ojedinělá. Máme ověřeno, že tato nabídka existuje a že obchodní zástupci v tomto směru také obdrželi instrukce.

Nelze však vyloučit individuální pochybení. U RSTS skutečně souběžně existuje možnost podobné slevy, která je podmíněna založením běžného účtu u Raiffeisenbank a mohlo dojít k záměně či nepochopení ze strany konkrétního pracovníka. V minulosti se podobné problémy vyskytly u jiné stavební spořitelny, kdy se zástupci na pobočkách neorientovali ve větším množství akčních nabídek.

Pokud máte o produkt stále zájem, doporučuji trvat na svém a finančního poradce odkázat na web RSTS https://www.rsts.cz/aktuality/uzavreni- ... ni-zdarma/ kde je uvedeno i číslo na infolinku pro případné dotazy.

Další možností je přirozeně podání podnětu na centrálu RSTS https://www.rsts.cz/reklamacni-formular/
nicméně první řešení bude asi jednodušší a rychlejší.

S pozdravem
Petr Kielar

bor

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od bor » pon 13. pro 2021 13:46:08

Ano, jde o neznalost jak na straně operátorů banky, tak na straně operátorů stavební spořitelny, který se mi střídavě ozývali. Takže to má být finanční partner?
Volali z obou míst a na web jsem je odkazoval, ani se neobtěžovali, zřejmě četli jen své instrukce.
Navíc od zřízení smlouvy online si slibuji, že pouze dojde k potvrzení termínu podpisu, pokud je nutný nebo nějakému jinému bezpečnostnímu ověření. Tihle lidé chtěli celou smlouvu řešit znova. Je možné, že se jim to prostě v systému ztratilo a museli to zahrát tak, aby hňup byl klient. Ano, bylo to hodně nestandardní, a v novodobé historii finančnictví, jsem něco takového už dvacet let nezažil.

Každopádně toto je už pouze feedback, nehodlal jsem to řešit dva měsíce, takže jak jsem již uvedl, skončili jsme u konkurence.
Nechápu, že tato firma ještě funguje, a už s nimi nechci nic mít.

pit

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od pit » pát 17. pro 2021 9:16:22

Chtěl jsem u RSTS založit stavebko online. Na jejich webu byl uveden termín pro online založení do 12.12., aby se to včas stihlo. 12.12. jsme tedy vyplnili online údaje o odeslali žádost o založení stavebního spoření. 13.12. někdo volal, ale po přijmutí hovoru druhá strana po pár vteřinách ticha zavěsila. Podle tel. čísla přes vyhledávač to byly finanční služby, takže je možné, že to byl někdo z RSTS. Na číslo jsme volali ihned zpět, ale nešlo to. Volali jsme tedy na zákaznickou linku a po vzájemné komunikaci operátor zadal urgenci, aby nás kontaktovali o ověřili údaje do smlouvy. Po urgenci následoval další telefonát až 17.12.!!! a celé se to opakovalo úplně stejně. Po přijmutí hovoru druhá strana po pár vteřinách ticha zavěsila. Takže smlouva není a zřejmě již ani nebude. Zajímavý přístup spořitelny.

bor

Re: Raiffeisen stavební spořitelna dělá zmatky

Příspěvek od bor » stř 22. pro 2021 15:53:59

Při tom je to nepochopitelné, ty peníze mají od vkladatelů zadarmo. ČNB půjčuje za násobky.
Zřejmě slušnej oddíl :D

Odpovědět