Levný úvěr?

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Lenou

Levný úvěr?

Příspěvek od Lenou » čtv 09. čer 2022 9:50:31

Budu potřebovat opravit fasádu na RD a budu potřebovat úvěr. Doma jsme to probírali a našla jsem že mám stavební spoření a tam je napsána sazba úvěru 3,49% Myslíte že to platí? Protože nedávno jsem četla že hypotéky mají sazbu 5% a víc.

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 427
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný úvěr?

Příspěvek od stavebky.cz » pát 10. čer 2022 10:27:59

Dobrý den,
uzavřením smlouvy o stavebním spoření se stavební spořitelna zavazuje nabídnout vám úvěr ze stavebního spoření s předem danou úrokovou sazbou. Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření je uvedena ve smlouvě o stavebním spoření.

Nárok na úvěr však nevzniká okamžitě, ale až po uplynutí tzv. čekací doby, která je popsána ve všeobecných obchodních podmínkách stavební spořitelny (jsou součástí smlouvy o stavebním spoření).

Dalším omezením může být výše cílové částky. Výše úvěru který můžete získat je totiž omezena rozdílem mezi cílovou částkou a naspořenou částkou. Cílovou částku je možno měnit, ale změna vyžaduje souhlas stavební spořitelny.

Nárok na úvěr s uvedenou úrokovou sazbou tedy máte, ovšem s přihlédnutím k výše uvedeným omezením. Další informace najdete v Encyklopedii stavebního spoření pod heslem úvěr ze stavebního spoření.

Lenou

Re: Levný úvěr?

Příspěvek od Lenou » čtv 23. čer 2022 17:35:29

Děkuji pěkně, zajdu se poptat na pobočku.
L.

Odpovědět