Výpověď stavebka

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
radek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 01. zář 2022 9:09:51

Výpověď stavebka

Příspěvek od radek » čtv 01. zář 2022 10:17:34

Pěkný den,

v říjnu mi končí vázací šestiletá doba smlouvy o stavebním spoření u Raiffeisenbank . V průběhu let jsem posílal různé částky, které v součtu dávají více než měsíční příspěvek 1700 korun. V praxi to znamená, že v lednu mi zbude doplatit asi 5 tisíc korun, abych měl nárok na další dvoutisícovou podporu od státu.
Zajímalo by mě, zda můžu vypovědět smlouvu už v říjnu s tím, že na začátku ledna (už ve výpovědi) bych doplatil zbývající částku do 20 tisíc korun a na začátku února budu mít peníze k dispozici. Samozřejmě bez uvedené poslední státní podpora, která by mi přišla až v roce 2024. Nebo mám s výpovědí počkat raději až do ledna?

Děkuji
R.

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpověď stavebka

Příspěvek od stavebky.cz » čtv 01. zář 2022 14:46:54

Dobrý den,

stručná odpověď zní "ano". Máte to správně spočítané a zřejmě to máte dobře nastudováno.
Když podáte výpověď v říjnu, začne od 1. listopadu běžet tříměsíční výpovědní lhůta, která skončí 31. ledna 2023. Tím dnem smlouva končí a stavební spořitelna vám pošle naspořenou částku na účet který uvedete ve výpovědi.

Během výpovědní lhůty smlouva normálně běží, tedy můžete na ni posílat peníze, vklady se úročí atd. Tedy i v lednu můžete na účet stavebního spoření poslat vklad.

Informace o ukončení smlouvy najdete také v Encyklopedii stavebního spoření pod heslem Ukončení smlouvy o stavebním spoření.

kmil

Re: Výpověď stavebka

Příspěvek od kmil » pát 25. lis 2022 10:28:42

Hlavně neukončovat stavebko na konci roku!
Raděj si počkejte na leden ať máte státní podporu i za další rok.
Dokud to nezruší...

Odpovědět