MONETA online?

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Návštěvník

MONETA online?

Příspěvek od Návštěvník » ned 20. lis 2022 13:50:40

Dobrý den,
proč je v tabulce se srovnáním stavebního spoření někde ONLINE, někde nic, a jenom u MONETY je WWW? MONETA má přece taky možnost udělat smlouvu přes www stránky tak proč není taky ONLINE?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: MONETA online?

Příspěvek od stavebky.cz » ned 20. lis 2022 15:57:59

Dobrý den,

ve srovnání stavebního spoření jsou odkazy na webové stránky stavebních spořitelen.

Červené tlačítko [ONLINE] vede na webové stránky příslušné stavební spořitelny, kde je možné uzavřít smlouvu o stavební spoření.

V případě MONETY je situace komplikovaná tím, že tato stavební spořitelna sice má zájem o propagaci svého stavebního spoření, ale smlouvu o stavebním spoření lze na webu MONETY sjednat pouze s běžným účtem. Proto je použito jiné označení.

uff

Re: MONETA online?

Příspěvek od uff » čtv 15. pro 2022 16:20:02

stavebky.cz píše:
ned 20. lis 2022 15:57:59
smlouvu o stavebním spoření lze na webu MONETY sjednat pouze s běžným účtem.
No... tak tohle jsem hledal. Bojoval jsem s webem MONETY kde nabízejí "Stavební spoření plně online se sjednáním zdarma" a pořád to po mně chtělo nějakou appku. Už jsem myslel že jsem blbej.
Díky!

Pavla

Re: MONETA online?

Příspěvek od Pavla » pát 23. pro 2022 7:58:13

A chci se zeptat proč u Monety je poplatek 1% z cílové částky když má Moneta založení smlouvy zdarma i na pobočce.

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: MONETA online?

Příspěvek od stavebky.cz » pát 23. pro 2022 10:51:15

Pavla píše:
pát 23. pro 2022 7:58:13
A chci se zeptat proč u Monety je poplatek 1% z cílové částky když má Moneta založení smlouvy zdarma i na pobočce.
MONETA skutečně umožňuje založit smlouvu o stavebním spoření zdarma, a to v akci Stavební spoření Premium, které má dodatečné podmínky (min. cílová částka 200.000 Kč, do 4 měsíců vložit 1 % cílové částky). Když nejsou tyto podmínky splněny, platí poplatek uvedený v sazebníku.

Jarda

Re: MONETA online?

Příspěvek od Jarda » stř 15. úno 2023 8:24:39

Dobrý den,
má velice negativní zkušenost se zakládáním stavebního spoření u Monety. Zakládal jsem stavební spoření začátkem listopadu 2020 on-line přes web, avšak přes web založit nešlo. Vždy se objevila chybová hláška. Tak jsem volal a psal na podporu Monety. Sdělili mně, že pokud chci založit on-line stavebko, ať je založím přes jejich aplikaci Smartbanka. Donutili mě takto nainstalovat si jejich šmíráckou appku do mobilu. Avšak stavebko ve Smartbance také založit nešlo. Tak opět následovaly další telefonické a emailové dotazy na podporu Monety. Tam jsem se dozvěděl, že založení stavebka přes Smartbanku fungoje pouze pro verzi určenou po iOS (mobily iPhone od Applu), na to mne však nikdo dříve neupozornil. Po dalších mých dotazech a telefonických naléhání na Monetu s tím, že takto klamou a odrazují potenciální klienty, mi sdělili, že teprve připravují novou verzi Smartbanky, která poběží na Androidu, a umožní založení stavebka i na ostatních chytrých mobilních telefonech než je iPhone. Tak jsem čekal... Koncem prosince 2020 vydali novou verzi Smartbanky pro Android, ve které už šlo založit stavebko. Tak jsem si stavebko přes Smartbanku koncem roku 2020 založil, avšak aktivaci stavebka provedli až začátkem roku 2021 (dle informace ve Smartbance). Tudíž jsem ztratil nárok na státní podporu za rok 2020, poněvadž peníze, které jsem na stavebko poslal ještě v roce 2020 se vrátily zpět. Dodnes nemám od Monety žádnou smlouvu ani aktivační dopis, který měl přijít doporučeně. Ve Smartbance také žádná smlouva o založení stavebka není, pouze číslo smlouvy (číslo účtu).

Marie Pešková

Re: MONETA online?

Příspěvek od Marie Pešková » stř 15. úno 2023 13:37:29

Amatérismus této finanční instituce mne už neudivuje, jak dříve jsem skoro týdně řešila problémy s nimi, poněvadž jsem všechny produkty u Monety zrušila a přešla ke konkurenci, kde vše funguje tak, jak má.

Odpovědět