MONETA bonus za založení (2022)

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
cal5
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 09. pro 2021 9:49:40

MONETA bonus za založení (2022)

Příspěvek od cal5 » čtv 02. bře 2023 19:12:20

Koncem roku 2022 jsem zakládal stavebko u Monety s tím že měl být bonus za založení 2000,- (zakládal jsem online a podmínky jsem splnil). Zatím bonus nebyl připsán. Nemáte ponětí kdy ho měli připisovat na účet SS? Díky

Expert

Re: MONETA bonus za založení (2022)

Příspěvek od Expert » čtv 02. bře 2023 19:47:59

"nejpozději první den v měsíci po uplynutí 4 kalendářních měsíců od uzavření Smlouvy"

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... c-2022.pdf

Jiří

Re: MONETA bonus za založení (2022)

Příspěvek od Jiří » stř 08. bře 2023 16:11:52

Moc bych nepočítal s tím, že ti Moneta dá nějaký bonus, viz negativní skušenosti s Monetou na stavebkách i jiných odborných webech.
Re: MONETA online?
Příspěvek od Jarda » stř 15. úno 2023 8:24:39

Dobrý den,
má velice negativní zkušenost se zakládáním stavebního spoření u Monety. Zakládal jsem stavební spoření začátkem listopadu 2020 on-line přes web, avšak přes web založit nešlo. Vždy se objevila chybová hláška. Tak jsem volal a psal na podporu Monety. Sdělili mně, že pokud chci založit on-line stavebko, ať je založím přes jejich aplikaci Smartbanka. Donutili mě takto nainstalovat si jejich šmíráckou appku do mobilu. Avšak stavebko ve Smartbance také založit nešlo. Tak opět následovaly další telefonické a emailové dotazy na podporu Monety. Tam jsem se dozvěděl, že založení stavebka přes Smartbanku fungoje pouze pro verzi určenou po iOS (mobily iPhone od Applu), na to mne však nikdo dříve neupozornil. Po dalších mých dotazech a telefonických naléhání na Monetu s tím, že takto klamou a odrazují potenciální klienty, mi sdělili, že teprve připravují novou verzi Smartbanky, která poběží na Androidu, a umožní založení stavebka i na ostatních chytrých mobilních telefonech než je iPhone. Tak jsem čekal... Koncem prosince 2020 vydali novou verzi Smartbanky pro Android, ve které už šlo založit stavebko. Tak jsem si stavebko přes Smartbanku koncem roku 2020 založil, avšak aktivaci stavebka provedli až začátkem roku 2021 (dle informace ve Smartbance). Tudíž jsem ztratil nárok na státní podporu za rok 2020, poněvadž peníze, které jsem na stavebko poslal ještě v roce 2020 se vrátily zpět. Dodnes nemám od Monety žádnou smlouvu ani aktivační dopis, který měl přijít doporučeně. Ve Smartbance také žádná smlouva o založení stavebka není, pouze číslo smlouvy (číslo účtu).
Re: MONETA online?
Příspěvek od Marie Pešková » stř 15. úno 2023 13:37:29

Amatérismus této finanční instituce mne už neudivuje, jak dříve jsem skoro týdně řešila problémy s nimi, poněvadž jsem všechny produkty u Monety zrušila a přešla ke konkurenci, kde vše funguje tak, jak má.

cal5
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 09. pro 2021 9:49:40

Re: MONETA bonus za založení (2022)

Příspěvek od cal5 » pát 05. kvě 2023 8:34:15

Jen pro info. Bonus 2000,- za založení SS byl připsán 1.5. Přesně tedy po 4 měsících jak je uvedeno v podmínkách. Trochu jsem měl obavy, protože jsem se zde dočetl že ve smlouvě v kolonce "marketingová akce" musí být nějaká poznámka. Já tam mám pouze - sjednání zdarma, Kód zvýhodnění - neuvedeno nic. Zakládal jsem přes IB Monety.

Odpovědět