Daň ze státní podpory

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
jitka

Daň ze státní podpory

Příspěvek od jitka » stř 01. lis 2023 20:11:27

Dobrý den, četla jsem článek o tom že bude daň ze státní podpory. Rozumím tomu že když nemám žádné další příjmy do 50.000kč tak daň nebudu muset patit. Ale budu musit psát státní podporu každý rok do daňového přiznání???
Děkuji za odpověď!

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 416
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň ze státní podpory

Příspěvek od stavebky.cz » čtv 02. lis 2023 9:34:03

Dobrý den,

pokud nemáte žádné ostatní příjmy (tedy příjmy podle § 10 odst. 1 písm. q), a příjem ze státní podpory stavebního spoření je menší než 50000 Kč (což je pravděpodobné) pak nemusíte příjem ze státní podpory ani uvádět do daňového přiznání.

více o zdanění státní podpory od roku 2024

Návštěvník

Re: Daň ze státní podpory

Příspěvek od Návštěvník » pát 03. lis 2023 15:31:07

takže řešení je nemít žádné příjmy :D

Návštěvník

Re: Daň ze státní podpory

Příspěvek od Návštěvník » čtv 16. lis 2023 20:05:00

Takže výsledek bude stejný jako dnes, jenom s tím bude víc práce.
Super.

Odpovědět