Úvěr ze stavebka

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Michal K.

Úvěr ze stavebka

Příspěvek od Michal K. » ned 19. lis 2023 19:37:44

Dobrý den, chtěl bych v budoucnu využít řádný úvěr ze stavebka na rekonstrukci bytu (cca 750k), porovnával jsem si jednotlivé banky, ale potřebuji zjistit, která banka požaduje při založení nové smlouvy nejmírnější/nejvýhodnější podmínky pro přidělení řádného úvěru, většinou je požadavek minimální doby spoření na 2 roky, a poté min. naspoření určité částky. Jde mi o to jaký zvolit případně tarif, existuje nějaký srovnávač?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 423
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvěr ze stavebka

Příspěvek od stavebky.cz » pon 20. lis 2023 10:31:18

Dobrý den,

zkuste se podívat na srovnávač úvěrů ze stavebního spoření. Zde najdete srovnání tarifů stavebních spořitelen podle čekací doby na úvěr ze stavebního spoření.

Prokliknutím na "podrobné informace" se pak zobrazí popis tarifu, na kartě "Úrokové sazby a poplatky" jsou kromě úrokových sazeb také parametry tarifu pro přidělení. Na kartě "výpočet" si pak můžete spočítat čekací dobu na úvěr při vybraném způsobu spoření.

setrim

Re: Úvěr ze stavebka

Příspěvek od setrim » stř 06. pro 2023 23:18:10

Díval jsem se tam, ale jsou tam sazby jako 3,6%, 3,7% nebo dokonce 3,3% - to budou takové ty "sazby od". Dneska neseženu hypotéku pod 5% (ptal jsem se!). Takže jaká je SKUTEČNÁ sazba toho úvěru?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 423
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvěr ze stavebka

Příspěvek od stavebky.cz » sob 09. pro 2023 10:20:47

Dobrý den,

ve srovnávači úvěrů ze stavebního spoření je uvedena čistá úroková sazba úvěru. To je úrokové míra, do které jsou zahrnuty i veškeré poplatky. Proto je vyšší než úroková sazba nominální. Kliknutím na příslušný úvěr si můžete zobrazit detailní informace, kde najdete i nominální úrokovou sazbu a výši poplatků. Údaje jsou průběžně aktualizovány, změny se na webu objeví zpravidla několik hodin po vyhlášení stavební spořitelnou.

Jako "sazby od" se obvykle označují nejlepší (nejnižší) úrokové sazby, které může získat pouze část klientů s nejlepší bonitou. "Sazby od" se používají u překlenovacích úvěrů stavebních spořitelen a hypoték ostatních bank. V případě úvěrů ze stavebního spoření jsou však úrokové sazby garantované. Podle zákona musí být ve smlouvě o stavebním spoření sjednána výše úrokové sazby vkladů, ale i úvěru ze stavebního spoření. Rozdíl mezi nimi navíc nesmí být větší než tři procentní body. Díky tomu jsou dnes úvěry ze stavebního spoření podstatně levnější než jiné úvěry a zájem o ně rychle roste.

Více informací najdete v Encyklopedii stavebního spoření.

Odpovědět