Předčasné ukončení smlouvy-změna cílové částky

Je něco, co vám na stavebkách.cz chybí? Napište!
Odpovědět
Peiker Pavel

Předčasné ukončení smlouvy-změna cílové částky

Příspěvek od Peiker Pavel » pon 26. úno 2018 4:49:51

Dobrý den,
Moje manželka -důchodkyně, ze svého skromného důchodu chtěla přispívat pro naše dva vnuky částkou 1000,-Kč/rok (u příležitosti jejich narozenin). K tomuto účelu byly zřízeny dva účty u ČS. PROTOŽE BYLA MYLNĚ INFORMOVÁNA PRACOVNICÍ SPOŘITELNY o všech aspektech smlouvy, je výsledkem tohoto spoření ztráta 360,-Kč za každý rok vložených 1000,-Kč. Domnívám se, že tohle je flagrantní porušení morálky stavební spořitelny, která by měla na tuto skutečnost neznalou osobu verbálně a písemně upozornit. Myslím, že máme plné právo od takové smlouvy odstoupit, bez nároků spořitelny na nějakou úhradu jejích nákladů. V této souvislosti mě překvapuje, že jsem se na stránkách stavebních spořitelen dočetl dvě informace, které si vzájemně zcela rozporují. A to, že je možné zdarma změnit cílovou částku spoření a druhá informace je , že se změnou musí souhlasit i banka. Proč by to dělala, když má bezpracný příjem od důchodce 360,-Kč/rok.
Peiker Brno

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 427
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčasné ukončení smlouvy-změna cílové částky

Příspěvek od stavebky.cz » pon 26. úno 2018 9:07:53

Dobrý den,
pokud bylo Vaším úmyslem spořit 1000 Kč ročně, pak stavební spoření je pro takový účel skutečně nevhodné. Pokud jste finančního poradce seznámili s Vaším úmyslem spořit takto nízkou částku, měl Vám doporučit jiný způsob spoření.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) umožňuje odstoupit od uzavřené smlouvy vez udání důvodu během 30 dnů od jejího uzavření (viz Všeobecné obchodní podmínky). Pokud tato lhůta již uplynula, můžete špatné doporučení finančního poradce reklamovat. Reklamační řád i kontakty najdete na webových stránkách Buřinky.

Se změnou cílové částky musí vždy souhlasit i stavební spořitelna. To je pravda a je to i logické, protože jde o změnu smlouvy (dokonce o změnu podstatou). Poplatek za změnu cílové částky je věcí každé stavební spořitelny. Obvykle je zpoplatněno zvýšení cílové částky jedním procentem z rozdílu cílové částky po zvýšení a před zvýšením. Snížení cílové částky zpravidla zpoplatněno není, ale vyskytují se výjimky.

zbhl
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29. lis 2019 22:15:57

Re: Předčasné ukončení smlouvy-změna cílové částky

Příspěvek od zbhl » sob 30. lis 2019 23:20:51

Dobry den, chtěl jsem se zeptat jaky se da ocekavat postup sporitelny v pripade, ze se rozhodnu ukoncit nove sepsanou smlouvy bez udání důvodu ve vypovední lhute 2 mesicu, které spořitelna dekladruje ve svých VOP. Jde mi hlavne o to, jak se bude resit poplatek za uzavreni smlouvy v pripade, ze jsem na učet ke smlouve dosud neposlal zadne peníze (od podpisu uplynulo dnesnim dnem presne mesic) Spravne to mělo byt tak ze na tuto novou smlouvu mel byt preveden zůstatek koncici vypovezene smlouvy a z nej mel byt poplatek za uzavreni uhrazen. Obchodni zastupce na pobočce, kde jsme to sepisovali po tom co nas několikrát uvedl v omyl však nakonec ani nedokazal spravne opsat do výpovědního formulare dispozicni udaje nove smlouvy, aby se mohl uskutečnit prevod penez. Bohuzel si toho nikdo z nas nevsiml a vratila to az centarala s tim, ze se musíme znovu dostavit a opravit to. Situace je o to komplikovanejsi, ze se jedna o smlouvu pro nezletile dite coz vyžaduje ucast obou rodičů.
Mam tedy v umyslu se sice dostavit k oprave vypovedi stare smlouvy a to tak, ze se nasporene peníze prevedou na nove zrizeny ucet u jiné stavebni sporitelny, protože jsem v tu stavajici ztratil duveru. Otazka zni, jestli když ten novy nepouzity a nezaplaceny ucet zrusim bez udani duvodu nebude spořitelna nejak obstruovat, pripadne se hojit na penezich z te stare vypovezene smlouvy.

Diky předem za odpověď pripadne doporuceni.

ZH

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 427
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčasné ukončení smlouvy-změna cílové částky

Příspěvek od stavebky.cz » ned 01. pro 2019 10:33:56

Dobrý den,

takto konkrétní dotaz bohužel není možné zodpovědět bez detailních informací. Nejlépe uděláte, když se obrátíte na jiného zástupce dané stavební spořitelny. Pokud je to možné, nejlépe přímo na centrálu v Praze.

Pokud vás obchodní zástupce uvedl v omyl, můžete jeho postup reklamovat na centrále stavební spořitelny.

Odpovědět