Stránka 1 z 1

Referenční příklady výpočtu "hodnotících čísel"

Napsal: sob 17. led 2015 19:10:59
od Epi
Bylo by možné sem dát konkrétní matematické příklady výpočtů hodnotících čísel či parametrů pro jednotlivé stavební spořitelny?

Příkladem uvedu, že samotného mě zajímalo, že pokud v rámci meziúvěru zvednu splátky úložky spořícího účtu, nenastane mě kolidace, že sice budu mít naspořeno v mém případě 40% CČ, ale stejně řádný úvěr dostanu až po dosažení hodnotícího čísla, což může být za X měsíců a po tu dobu budu zbytečně platit úroky z meziúvěru.
Pouze podotýkám, že výpočtové vzorce většina SS uvádí ve svých VOP, ale jsou tak zbytečně komplikované a občas i nesmyslně zavádějící, aby snad normální člověk se k výpočtu nikdy nedopátral.
Osobně jsem bádal nad HČ u ČMSS, nakonec si udělal přibližný excel a vím přesně, jako částku dávat na spořící účet, aby mě cca ve stejnou dobu doběhlo 40% CČ a současně 64 jako hodnotící číslo.

Re: Referenční příklady výpočtu "hodnotících čísel"

Napsal: sob 17. led 2015 21:04:03
od stavebky.cz
Epi píše:Bylo by možné sem dát konkrétní matematické příklady výpočtů hodnotících čísel či parametrů pro jednotlivé stavební spořitelny?
Doporučuji podívat se do Encyklopedie na článek o hodnotících číslech. Tam jsou vzorce jednotlivých spořitelen podrobně okomentovány. Pokud tam něco není srozumitelné, napište. Buď to vysvětlíme nebo článek upravíme.

Dalším zdrojem informací je přehled čekacích dob na přidělení úvěru. Tam je čekací doba pro konkrétní tarify vypočtena (pouze pro aktuálně prodávané tarify). Kliknutím na příslušný tarif a následně na záložku "Úrokové sazby a poplatky" se zobrazí parametry tarifu, včetně podmínek pro přidělení.

Samotný výpočet není žádná velká věda, ale je potřeba dosadit poměrně velké množství parametrů a snadno se udělá chyba. Doporučuji obrátit se na finančního poradce. Ten by měl být vybaven softwarem, který to zvládne.

Vždy platí, že pokud chcete získat přidělení co nejdříve, je potřeba vložit na účet co nejdříve co nejvíce peněz. Pokud je to možné, dospořte co nejrychleji do 40% cílové částky (nebo do částky, která je potřebná pro přidělení). Pak už nic ukládat nemusíte. Další vklady zkrátí čekací dobu na přidělení, ale na druhé straně sníží objem úvěru - to už je na individuálním posouzení, co je pro vás výhodnější.