Stránka 1 z 1

Rozdil ve statni podpore

Napsal: stř 09. pro 2020 17:28:24
od sil
Dobry den,

z ceho prameni rozdily ve vysi statni podpory jednotlivych tarifu ve vypoctu (pri stejnych vstupnich hodnotach)?

Re: Rozdil ve statni podpore

Napsal: stř 09. pro 2020 19:01:43
od stavebky.cz
Dobrý den,

státní podpora se počítá z uspořené částky v kalendářním roce, přičemž do uspořené částky se zahrnují nejen vklady (platby na účet), ale také úroky (po zdanění) a naopak se odečítají poplatky. Takže i při stejných platbách může být výše státní podpory v různých tarifech rozdílná, protože jednotlivé tarify stavebních spořitelen se liší úrokovými sazbami i poplatky.

Viz též článek o výpočtu státní podpory.

Re: Rozdil ve statni podpore

Napsal: stř 09. pro 2020 19:28:52
od sil
Dekuji za odpoved a link na clanek. Ted uz je to jasnejsi, jeste muzete mi prosim ujasnit jako to muze jit pres 12000Kc za 6 let? Predpokladam, ze to ma co delat s tim, ze smlouva zacina v polovine roku, takze se vlastne dostava 7 statnich prispevku, pricemz v prvnim a oslednim roce pri 1700Kc ulozce to nevyjde na max. prispevek.

Re: Rozdil ve statni podpore

Napsal: stř 09. pro 2020 20:01:34
od stavebky.cz
Dobrý den
ano skutečně je to tak, že v modelových výpočtech vycházíme z předpokladu, že smlouva je uzavřena v polovině roku a končí tedy po šesti letech opět v polovině roku (viz též metodika výpočtu). Díky tomu doba trvání smlouvy zasahuje do sedmi kalendářních roků a je tak možno získat státní podporu sedmkrát. V detailním rozpisu kalkulace tarifu (na záložce "Výpočet") je proto dole v poznámce uvedena i státní podpora, která bude klientovi zaslána dodatečně, až po ukončení smlouvy o stavebním spoření.

Více najdete v článku o státní podpoře a počítání času.