Jak používat diskusní fórum

Vše o tom, jak fórum používat, a co v něm najdete
Tato část není určená pro přidávání nových příspěvků
Zamčeno
Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 427
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Jak používat diskusní fórum

Příspěvek od stavebky.cz » pon 08. zář 2014 13:26:13

Toto diskusní fórum je součástí webu stavebky.cz. Proto je určeno především k výměně informací o stavebním spoření, financování bydlení a bankovnictví.

Dbejte na slušné chování
Pište prosím věcně, srozumitelně a slušně. Vulgární, urážející a ponižující výrazy jsou nepřípustné a mohou být důvodem pro smazání zprávy.

Nebojte se založit nové téma, nejdříve se však podívejte, zda podobné téma již neexistuje
Pokud chcete přidat svou zkušenost, nebo se na něco zeptat, podívejte se, zda se o podobném tématu již někde nediskutuje. Pokud ne, neostýchejte se vytvořit nové téma.

Nové téma vhodně pojmenujte
Pokud zakládáte nové téma, zvolte stručné a výstižné pojmenování (předmět). Zvýšíte tak pravděpodobnost, že vám někdo odpoví.
Nevhodné pojmenování tématu je například: "Pomoc", "Nevím si rady", nebo "Co s tím?"
Vhodné pojmenování je "Kdy dostanu státní podporu?" nebo "Mohu změnit cílovou částku?"

Pište k věci
Nepište příspěvky, které se netýkají daného tématu. Smysl nemají ani jednoslabičné příspěvky typu "hm", "nojo" a podobně, které mají nulovou informační hodnotu.

Pokud nejste zaregistrovaní, podepište se
Pro napsání příspěvku nepotřebujete registraci, příspěvky můžete vkládat i anonymně. Při psaní příspěvku si však alespoň zvolte nějakou přezdívku, jinak nepůjde rozeznat, kdo reaguje na čí příspěvek.

Citujte, ale s mírou
Zbytečně dlouhé citace diskuse znepřehledňují. Někdy je proto vhodné citaci zkrátit a citovat pouze část předchozího příspěvku. Diskuse bude přehlednější a bude zřejmé, na co přesně reagujete.


Je možno vkládat odkazy, pokud mají smysl
Registrovaní uživatelé mohou do svých příspěvků vkládat odkazy na jiné stránky. Tyto odkazy však musí dávat smysl, tedy musí přinášet ostatním nějaký užitek. Nepřípustné jsou odkazy čistě reklamní a propagační, či odkazy na stránky s nelegálním obsahem. Odkazy nesouvisející s tématem či zaměřením diskusního fóra budou považovány za spam.

Moderátoři mají právo zakročit
V případě nerespektování výše uvedených zásad mají moderátoři či administrátor právo zasáhnout. Nevhodné příspěvky mohou být bez předchozího upozornění mazány.

Upozorněte na nevhodné příspěvky
Pokud narazíte na příspěvek s nevhodným obsahem, upozorněte na něj moderátory. K tomu slouží tlačítko s vykřičníkem, které se zobrazuje v záhlaví každého příspěvku (zobrazuje se pouze registrovaným uživatelům).

Zamčeno