Ztracena výpověď stavebního spoření

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
Winivet

Ztracena výpověď stavebního spoření

Příspěvek od Winivet » úte 08. čer 2021 10:11:59

Dobrý den, v únoru jsem byla podepisovat výpověď stavebního spoření. Peníze měli dojít teď v červnu. Nic nepřišlo, volala jsem tam a výpověď údajně není podaná, no já naštěstí kopii mám tudíž uznaly, že je chyba na jejich straně.
Ale chci vědět do jaké doby oni jsou teď povinni peníze poslat a zda tohle řešit nějak víc?
Dekuji

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracena výpověď stavebního spoření

Příspěvek od stavebky.cz » úte 08. čer 2021 11:40:11

Dobrý den,
pokud stavební spořitelna uznala své pochybení, měla by převod peněz provést co nejrychleji. Jestliže vám peníze skutečně v nejbližších dnech dojdou, asi nemá smysl se tím dále zabývat.

Winivet

Re: Ztracena výpověď stavebního spoření

Příspěvek od Winivet » pát 11. čer 2021 12:35:46

Dobrý den, do dnešního dne mi bohužel nepřišlo žádné vyjádření kdy s penězma počítat. Dá se nějak přitvrdit aby aspoň začali komunikovat, momentálně už týden v kuse píší že prosí o vyčkání…a člověk opravdu brzo dostal to co mu “dluží”?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracena výpověď stavebního spoření

Příspěvek od stavebky.cz » pát 11. čer 2021 21:26:02

Dobrý den,
na váš dotaz lze bohužel jen těžko odpovědět. Vypadá to, že peníze mohou dorazit zítra, nebo také za několik dnů. Pokud neuspějete s reklamacemi u stavební spořitelny, můžete se obrátit na Finančního arbitra. To je sice bezplatné a relativně snadné, nicméně celý proces si také vyžádá nějaký čas. Takže je na zvážení, zda je takový postup v dané situaci efektivní.

Odpovědět