Spoření po 6 letech

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách
Odpovědět
karl

Spoření po 6 letech

Příspěvek od karl » úte 24. srp 2021 11:31:10

Zdravím a mám dotaz:
bude mi končit stavebko, uplyne mi 6 let. Když jsem se koukal, kam ty peníze dát, tak vidím že na stavebku budu mít pořád podstatně vyšší úrok než třeba na spořícím účtu. Můžu na stavebku poračovat?

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoření po 6 letech

Příspěvek od stavebky.cz » stř 25. srp 2021 10:01:09

Dobrý den,
smlouva o stavebním spoření není omezena na dobu šesti let. Spořit můžete, dokud smlouvu neukončíte, nebo dokud nenaspoříte cílovou částku.

Stavební spořitelny dnes mají obvykle výhodnější úrokové sazby, než jiné bankovní produkty (spořicí účty), proto má dobrý smysl uvažovat o dalším spoření. Na druhé straně ale sledujte, zda vám stavební spořitelna nezměnila úrokovou sazbu. Stavební spořitelny často využívají možností, které jim vyplývají ze zákona, a po určité době (nejdříve však po uplynutí šesti let) snižují úročení vkladů.

kriket

Re: Spoření po 6 letech

Příspěvek od kriket » úte 30. lis 2021 20:24:20

Jaké jsou možné formy ukončení smlouvy? Kromě OZ, na pobočce a pošty. Lze i online z IB nebo účtu SS?

gregor@alltronic.cz

Spoření po 6 letech

Příspěvek od gregor@alltronic.cz » pon 10. led 2022 20:38:43

Kdy bude zaslán výpis a jak provést ukončení smlouvy

Uživatelský avatar
stavebky.cz
Příspěvky: 422
Registrován: stř 27. srp 2014 16:22:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoření po 6 letech

Příspěvek od stavebky.cz » úte 11. led 2022 10:13:34

Každá stavební spořitelna má vlastní procesy pro rozesílání výpisů. Elektronické výpisy jsou obvykle k dispozici velmi rychle, distribuce papírových výpisů trvá déle. Přesné termíny však nejsou známy.

Smlouvu o stavebním spoření je možno ukončit výpovědí, výpovědní lhůta je tříměsíční.
Obecná doporučení k výpovědi smlouvy najdete v Encyklopedii stavebního spoření. V nejbližších dnech vyjde na stavebkách.cz článek, kde budou popsány možnosti zkrácení výpovědní lhůty u jednotlivých spořitelen i způsoby, jak je možno výpověď podat (na pobočce, elektronicky a pod.).

Odpovědět