Výpověď SS Raiffeisen

Diskuse o stavebním spoření a stavebních spořitelnách

Re: Výpověď SS Raiffeisen

od PetraNovakova » čtv 21. dub 2016 19:02:22

Dobrý den,

mám kontakt na jednu právničku, která se tomuto postupu úspěšně brání, mě tu výpověď pak sami zamítli :)

Kdo má zájem napiště mi, kontakt vám pošlu: novakova1petra@email.cz

Zdravím P.

od Návštěvník » pát 22. dub 2016 17:41:25

Hodlám použít také odpor k výpovědi smlouvy a taktéž očekávám stejné zdůvodnění a odmítnutí jako tomu bylo u Ondřeje.

Jak postupujete dále? Už jste někdo kontaktovali toho "finančního arbitra"?

Předem díky za odpověď
Štěpán
Návštěvník

od Pro cani » ned 24. dub 2016 17:18:47

Pro cani:
Jak jste to myslel? Potřebuji to vysvětlit. Pohyby na účtu jsou při vkladech, účtování poplatků, připisování úroků, připisování státní podpory. To vše je uvedeno v ročním výpisu.
Pro cani

od J. Ch. » pon 25. dub 2016 13:22:55

1) FINANČNÍ ARBITR
Informace lze nalézt, když do vyhledávače napíčete "finanční arbitr".
V kauze příslušnost finančního arbitra, stavební spoření/ registrační číslo, spisová značka 24/PS/2013 lze nalézt odpověď rozsahu pomoci této instituce. Pro netrpělivé volně pojednáno: posuzování oprávněnosti výpovědi stavební spořitelnou nenáleží do pravomoci finančního arbitra; jinak řečeno, tato cesta k cíli nevede.

2) MOŽNOSTI ODPORU
Mnozí kolegové ve fóru již možnosti popsali, poměrně jasné je i stanovisko, převzaté z dTestu. Zmíním pouze, protože je to podstatný dokument, o nutnosti pečlivě prostudovat Všeobecné obchodní podmínky (dále VOP) v části, týkající se výpovědi stavební spořitelnou.
Kdo má na na nejnovějším výpisu z účtu název VOP z roku 1998, ten si může v nich (pdf), stejně jako já, přečíst, že... §10 - Výpověď smlouvy o stavebním spoření…odst. 2. cit.: "Stavební spořitelna může smlouvu o stavebním spoření vypovědět jen v případě, kdy účastník neplní smluvní podmínky". Konec cit.
Pokud klient nebyl vyzván RSTS, aby zjednal nápravu (s vyjmenováním porušení podmínek), pak podmínky plní.
Z uvedeného vyplývá, že s VOP z roku 1998 máme šanci u soudu uspět v případě, že RSTS má dostatek prostředků na prohrané kauzy a nevycouvá u soudu před 1. stáním.

Kdo má VOP s pozdější účinností, platí jejich pečlivé prostudování. Nabudete-li přesvědčení, že se k výpovědi nevztahuje znění § 2675 a § 3077 Občanského zákoníku, pak ještě zvážit poradu s advokátem. Budete-li mít čas, víru a advokáta, zainteresovaného na vyhraném sporu, tak snad uspějete.
J. Ch.

PředchozíDalší